a
  • Haberyum
  • Sağlık
  • Enfeksiyon için doğal bitkisel antibiyotikler! En güçlü bitkisel antibiyotik kaynakları:

Enfeksiyon için doğal bitkisel antibiyotikler! En güçlü bitkisel antibiyotik kaynakları:

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Hastalıkla gayrette her vakit ilaç kullanmak tek başına kâfi olmayabiliyor. Mutfak dolaplarında yer alan birkaç kolay besinin karışımı bile en güçlü antibiyotikten daha tesirli olabiliyor. 

Doğal antibiyotikler bedenin şifa deposuna dönüşebilecek güce sahip olabilir. Pekala, en güçlü bitkisel antibiyotik nedir, enfeksiyondan korunmak için hangi doğal ve bitkisel antibiyotikler tercih edilmelidir?

ENFEKSİYON İÇİN EN GÜÇLÜ BİTKİSEL ANTİBİYOTİK KAYNAKLARI

Doğanın sunduğu doğal antibiyotikler, sıhhat için güçlü bir takviye sağlar. Bu tesirli hususlar, çeşitli sıhhat meselelerine karşı doğal bir kalkan oluşturabilir. İşte doğal antibiyotiklerin kimileri ve sıhhat açısından sunabilecekleri tüm yararlar:


• Bal: Tabiatın Güçlü Antibakteriyeli

Bal, içerdiği hidrojen peroksit sayesinde güçlü antibakteriyel özellikler sunar. Yüksek şeker oranı bakteri gelişimini engellerken, bakterilere karşı tesirli bir muhafaza sağlar. Birebir vakitte yaraların, yanıkların, ülserlerin ve yatak yaralarının tedavisinde de kullanılabilir. Yapılan çalışmalar, balın 60’tan fazla bakteri tipini engelleyebileceğini göstermektedir. Bilhassa topikal olarak uygulandığında, bal enfekte olmuş bölgelerin güzelleşme sürecini kolaylaştırabilir.


• Sarımsak: Doğal Mantar ve Bakteri Savunucusu

Sarımsak, güçlü antibakteriyel özelliklere sahip bir doğal antibiyotiktir. İçerdiği allium bileşiği, hem gram-pozitif hem de gram-negatif bakterileri öldürmede tesirlidir. Tıpkı vakitte mantar enfeksiyonlarını da engelleyebilir. Günde iki diş sarımsak tüketmek, enfeksiyonlarla savaşmada tesirli olabilir. Lakin, çok tüketim iç kanamaya neden olabileceğinden dikkatli olunmalıdır.


• Karanfil: Doğal Kalkan ve Ağrı Giderici

Karanfil, çift taraflı tesiriyle bakterilere karşı muhafaza sağlar ve iltihap ve ağrıyı hafifletebilir. Ağız ve diş sıhhati için de kıymetlidir. Besin zehirlenmeleri, ağız enfeksiyonları ve yaraların güzelleştirilmesinde tesirli sonuçlar elde edilebilir.


• Biber: Besin Zehirlenmelerine Karşı Doğal Kalkan

Biberde bulunan kapsaisin, besin zehirlenmeleri ve mide-bağırsak enfeksiyonlarına karşı tesirli bir doğal kalkan oluşturabilir. Birebir vakitte beden ısısını yükselterek viral ve bakteriyel enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olur.


• Kekik: Teneffüs Yolları Sıhhati ve İltihap Azaltıcı

Kekik, içerdiği karvakrol sayesinde teneffüs yolu sıhhatini dayanaklar ve iltihaplanmayı azaltabilir. Sinüs enfeksiyonlarını temizlemeye yardımcı olabilir. Ayrıyeten cilt enfeksiyonlarını uygunlaştırmak için topikal olarak kullanılabilir.

NOT: Kronik bir rahatsızlığınız yahut alerjiniz varsa bağışıklığınız düştüğünde bu stil besinleri kullanmadan evvel uzman doktorunuza danışınız!

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Tahin, pekmez, süt karışımının faydaları! Tahin, pekmez, süt karışımı nasıl yapılır?