DOLAR

32,2077$% -0.04

EURO

34,8673% -0.39

GRAM ALTIN

2.444,07%0,01

ÇEYREK ALTIN

4.012,00%1,02

TAM ALTIN

16.022,00%1,01

BİST100

10.218,58%-0,49

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a

Nasıl Kusulur? Kolay Kusma Yöntemleri

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Nasıl kusulur? Sorusu mide problemlerinden dolayı sorulabilir. Her ne kadar istenmese de çoğu mide bulantılarında çözüm olarak kullanılır. İnsan vücudu, refleksleri sayesinde kendini koruma özelliğine sahiptir. Kusma olayı da mide ve sindirim sisteminde yer alan zarar verebilecek maddelerden korumak için doğal olarak gerçekleşir.

ishal ve kusmaya ne iyi gelir
ishal ve kusmaya ne iyi gelir

Nasıl Kusulur? 6 Kusma Yöntemi

  • Parmak yöntemi
  • Dil fırçası yöntemi
  • Hardal ve su
  • Sıcak tuzlu su
  • Yumurta akı gargarası
  • Asidi kaçmış kola

1) Parmak Yöntemi

En kolay nasıl kusulur? Sorusunun cevabı belki de parmak yöntemidir. Halk arasında da en fazla bilinen yöntemlerden birisi olan bu yöntem ile birlikte sadece elinizi kullanarak kusabilirsiniz.

Burada parmağınızı boğazınıza doğru uzatmanız gerekir. Parmağı boğazınıza uzattıktan sonra vücudunuz refleks verecektir. Bu hareketi yapmadan önce ellerinizi yıkamayı unutmayın.

2) Dil Fırçası Yöntemi

Nasıl kusulur? Sorusunun 2.cevabı diş fırçası yöntemidir. Bu yöntemde parmak yerine diş fırçası kullanılır. Diş fırçasını kullanarak dilinizin arka tarafına sürtme hareketi yapın. Bu hareketlerden sonra vücut refleks gösterecektir.

3) Hardal Ve Su

Hardal ürününde yüksek oranda sodyum vardır. Bu nedenle emetik bir madde haline gelir. Bu yöntem için 1 çay kaşığı hardal ile 1 çay bardağı suyu karıştırın ve tek seferde için. Midenizin bulandığını ve kustuğunuzu göreceksiniz.

4) Sıcak Tuzlu Su

Vücudun dengesini bozacak bir madde olan tuzlu su ile çok kolay bir şekilde kusabilirsiniz. Kolay nasıl kusulur? Ben elimi boğazıma atmadan nasıl kusarım diyorsanız? Bunun için en kolay yöntem olarak bu yöntemi deneyebilirsiniz. Çünkü, malzemeleri de evde olduğu için ulaşılabilirdir.

5) Yumurta Akı Gargarası

Kolay kusmak yukarıda cevaplandı. Peki, en kolay nasıl kusulur? Bu sorunun cevabına rahatlıkla yumurta akı diyebiliriz. Bunun için yumurtanın akını ayırın. Daha sonra yumurtanın akı ile ağız içi gargarası yapın. Etkisini çok kısa bir sürede göreceksiniz.

6) Asidi Kaçmış Kola

Nasıl kolay kusulur sorusunun cevaplarından bir tanesi de asidi kaçmış koladır. Tamamen asidi kaçmış bir kola sizin kusmanızda oldukça yardımcı olacaktır. Özellikle kola şekerliyse kusmanız konusunda daha da yardımcı olacaktır. Asidi kaçmış bir kolada yalnızca şekerli şurup kalmaktadır. Bu şekerli şurup da tıpkı tuzlu suda olduğu gibi midede bir tepkimeye yol açacaktır. Kolay kusmak için neler yapılır sorusunun cevaplarından biri de bu sebeple asidi kaçmış kola olur.

Siz de 2-3 bardak asidi kaçmış kolayı arka arkaya içtiğiniz vakit üstüne de su içerseniz rahat bir şekilde kusabilirsiniz.

Nasıl kusulur sorusunun cevabı bunların haricinde midenizi bulandıracak kokuları düşünmek, etrafınızda uzun süre dönmek gibi cevaplarla verilebilir.

kusmaya ne iyi gelir
kusmaya ne iyi gelir

Kusmaya Ne İyi Gelir?

En kolay nasıl kusulur sorusunu da cevapladıktan sonra diğer bir soru kustuktan sonra ne yapmak gerekir olacaktır. Çünkü vücut kustuktan sonra kısa bir süre için rahatlasa da belli bir süre sonra rahatsızlık duyacaktır. Bunun birçok sebebi vardır. Nasıl kusulur sorusunu cevapladıktan sonra kustuktan sonra ne yapılması gerekir ve kusmaya ne iyi gelir bunları kısaca incelemek gerekirse;

  • Kusulduğu vakit vücutta ciddi oranda su kaybı olacaktır. Bu su kaybının önüne geçmek için su içilmelidir yoksa mide yatışmaz.
  • Kustuğunuz vakit midenizde çok kötü bir tat oluşacaktır. Bu kötü tadın giderilmesi için dişlerinizi fırçalamanızda herhangi bir sakınca olmayacaktır. Ağız bakım suyu varsa gargara da yapabilirsiniz.
  • Kustuğunuz vakit mideniz boşalacak ve açlık hissi oluşacaktır. Bu hissin giderilmesi için ağır şeyler yemekten sakınmanızla birlikte 1 adet muz tüketebilirsiniz.
  • Duş almak da kusan kişileri rahatlatmaktadır. Aynı zamanda burunda eğer kusmuk kaldıysa da burnunuzu da güzel bir şekilde temizlemeniz gerekebilir.

Nasıl kusulur sorusuyla birlikte kustuktan sonra yapılması gerekenleri de inceledik. Böylece bu yöntemleri uygulayarak rahatlıkla kusabilirsiniz. Fakat kusmak çok nadir tercih edilmesi gereken bir durumdur. Yani en ufak bir mide bulantısında bu yöntemleri denemeyiniz. Yalnızca kusmanız gerektiğini anladığınız vakit bu yöntemleri deneyin aksi takdirde vücut sürekli kusmaya meyilli hale gelir ve bu da yeme içme bozukluklarına yol açar.

Çok yedim nasıl kusabilirim, Tuzlu su ile nasıl kusulur, Kusmak için ne iyi gelir, Zayıflamak için Nasıl Kusabilirim, Boğaza parmak sokup kusmak, Kolay nasıl kusulur, Çok yedim nasıl kusarım, Kolay kusmak için ne Yapılır, Kusmak için tuzlu su nasıl yapılır, Kusamıyorum nasıl kusarım, Kendimi nasıl kusabilirim, En kolay nasıl kusulur, Kusmak için kesin çözüm, Kusmak istiyorum,

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Yetersiz anne sütü alımı, alerjiyi tetikleyebiliyor