a
  • Haberyum
  • Gündem
  • Ritüel Nedir, Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar? Büyü Müdür?

Ritüel Nedir, Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar? Büyü Müdür?

Ritüel Nedir? ‘Ritüel’ geçmişte gelenek, ayin, tapınma anlamlarına gelir. Ayrıca kötü enerjilerden ve düşüncelerden doğal arınma yöntemi olarak da bilinmektedir.

reklam

Ritüel Nedir ?

RITUEL
RITUEL

‘Ritüel’ geçmişte gelenek, ayin, tapınma anlamlarına gelir. Günümüzde ‘ritüel’ kavramı ise bir niyetin gerçekleşmesi, hayrı ile gelmesi, hayatımıza renk katması, bütün saf ve temiz duygularımızla niyetimizi hayatımıza çekmemizdir. Kötü enerjilerden ve düşüncelerden arınma yöntemidir. Ritüel yapmak için illaki bir dileğiniz olmasına gerek yoktur. Hayata bolluk bereket, mutluluk çağırmak için bile ritüeller yapılabilir.

Ritüel Nasıl Yapılır ?

Rituel Nasil Yapilir
Rituel Nasil Yapilir

Geçmişten gelen veya günümüzde de ortaya çıkmış birçok ritüel tarifi bulunur. Günümüzde de oldukça popülerleşmiş olan ‘mesaj attırma ritüeli, aşık etme ritüeli’ gibi birçok ritüel ile karşılaşmak çok olası. Ritüel tarifinden ziyade ritüeli yapan kişinin saf ve temiz duyguları, mental olarak rahatlamış bir durumda olması, enerjisini evrene doğru biçimde aktarabileceğine inanması ve sabrı önemlidir.

Ritüel için özellikle geçmişte de bilinen ve kullanılan otlar, kokular yer alır.

Bu otlar: ada çayı, ıhlamur, gül, lavanta, dereotu, fesleğen, biberiye, rezene, kekik, sandal odunu..

Kokular: tarçın , hindistan cevizi, nane, melisa, vanilya, amber, bergamot , sedir ağacı , ylang ylang , manolya, yasemin, gardenya…

Ritüel yapmanız için illaki bu otlara veya kokulara sahip olmanız gerekmez. Önemli olan sizin niyetiniz ve enerjinizdir.

Ritüel Ne İşe Yarar ?

Rituel ne ise yarar
Rituel ne ise yarar

Ritüel, insanı zihnen ve bedenen rahatlatır. Kötü enerjilerden ve düşüncelerden arındırır. Daha sağlıklı hale getirir. Anksiyete gibi sorunlarla başa çıkmada oldukça kullanılır; burada da amaç insan zihnini temizlemek, huzurlu bir iç dünya yaratmaktır.

Ritüel Büyü Müdür ?

Rituel Buyu Mudur
Rituel Buyu Mudur

Oldukça karıştırılan bir konu olsa da büyü ile ritüel arasındaki farklar bir hayli fazladır .Ritüel, büyü sınıfına girmez. Büyü,din ile alakalıdır ve insan hayatına kişinin kendi rızası dışında müdahale eder. Dinen de büyü günahtır. Büyünün evren ve enerjiler ile hiçbir ilişkisi yoktur. Ritüel ise evrenin kendi gücünü ve enerjilerini kullanır. Olumlama yaparak hayatı daha mutlu bir hale getirir. Diğer insanların hayatına müdahale etmez, insanın kendisi ile alakalıdır. Büyü yaparken malzeme gerekir fakat ritüelde böyle bir durum söz konusu değildir. Çünkü ritüel, imgeleme yapar ve evrenden bunu ister.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Kahta’da tarla sınırı kavgası: 1 ölü, 2 gözaltı

HIZLI YORUM YAP