fbpx
a
reklam

3 Dakika da Fucicort Krem Ne İşe Yarar?

Fucicort krem ne işe yarar sorusu cilt, kas ve eklem hastalığı yaşayanlar tarafından merak ediliyor. Çeşitli cilt hastalıklarına iyi gelen yapıda olan Fucicort krem nedir ne işe yarar sorusunun doğru yanıtlanması hastalıkların daha kolay şekilde giderilmesine yardımcı olacaktır.

Fucicort krem ne ise yarar ne icin kullanilir
Fucicort krem ne ise yarar ne icin kullanilir

Fucicort Krem Nedir?

Fucicort krem atopik egzema ve kontakt dermatit gibi bakteri türü bir enfeksiyonun varlığında ya da riskinde enflamatuar dermatozları tedavi etmek amacı ile kullanılmaktadır.  Fucicort krem ne işe yarar ne için kullanılır sorusuna yanıt vermeden önce kremin etken maddelerine bakılması yararlı olacaktır. Kremde fusidik asit, betametazon valerat ve kolorokresol bulunmaktadır. Bu bileşim ise antibakteriyel etkiler yaratarak bakteri enfeksiyonun yol açacağı ağrıların giderilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda sedef gibi hastalıkların giderilmesi için de kullanılmaktadır.

Fucicort krem 30 g ne ise yarar
Fucicort krem 30 g ne ise yarar

Fucicort Neden Kullanılır?

Fucicort krem enfeksiyon olan ya da enfeksiyon olma ihtimali olan enflamatuar dermatozlar için kullanılmaktadır. Bu krem diskoid egzama, atopik egzama ve staz egzaması için kullanılmaktadır.  Ayrıca kontakt dermatit, seboreik dermatit, simplex, sedef hastalığı, kronikus  vediskoid, lupus eritematozus gibi cilt hastalıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır.  Fucicort krem 30 g ne işe yarar sorusuna farklı yanıtlar vermek mümkündür. Fucicort krem ne işe yarar ne için kullanılır sorusu şu şekilde yanıtlanabilir;

  • Bakteriyel enfeksiyonların yol açtığı enflamatuar dermatozlar,
  • Egzama,
  • Sebreik dermatit,
  • Liken simpleks,
  • Sedef hastalığı
  • Ciltte görülen yanma,

Gibi durumlara yönelik kullanılmaktadır.

Fucicort Krem Nerelerde Kullanılır? 

​​​​​​Fucicort krem cilt üzerinde haricen kullanılmaktadır.

  • Eller, kollar, ayaklar, bacaklar, yüz bölgesi, bel, sırt omuz ve boyun gibi bölgelerde kullanılabilir.
  • Ciltte bazı bakterilerin büyümesini durdurarak cilt yaralarında kaşıntı kızarıklık kabuklanma ve şişliği azaltır.

Bu krem sadece belirli bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmektedir. Viral ya da mantar gibi enfeksiyonlar ve diğer enfeksiyonlada fucicort krem işe yaramaz. İlacın kullanımında herhangi bir antibiyotiğin gereksiz yere ya da aşırı kullanımı etkisinin azalmasına sebep olabilir. 

Fucicort krem ne ise yariyor
Fucicort krem ne ise yariyor

Fucicort Nasıl Kullanılır?

Fucicort krem ne işe yarıyor sorusu için nasıl kullanımının yapıldığını da açıklamak gerekiyor. Fucicort, krem formunda olduğu için vücuda haricen uygulanmaktadır. Cilt üzerine uygulama yapılan krem bu kapsamda; kol, bacak, el, ayak, yüz bölgesi, bel, sırt, boyun, omuz gibi farklı bölgelerde kullanılabilmektedir. Fucicort göz ve ağız içi tedavisinde kullanılmamaktadır. Bu yüzden göz ve ağız bölgesinde kullanmayınız.

Fucicort Faydalari Neler
Fucicort Faydalari Neler

Fucicort Faydaları Neler?

Fucicort faydaları cilt üzerinde çeşitli özellikler gösterir. Çeşitli cilt hastalıklarını gidermek ve aynı zamanda bakterilerin gelişmesini önleyerek ciltteki rahatsızlıkların önlenmesini sağlar. Bu bakımdan ciltte meydana gelen kızarıklık, kaşıntı, iltihaplı kabuklanma, şişmeyi azaltmak için rahatlıkla kullanılabilmektedir. Krem antibiyotik özellikler gösterir ve böylece ciltte örneğin yanmaya bağlı olarak görülen ağrılar gibi durumlarda ağrıların hafiflemesine de yardımcı olur.

Fucicort ne için kullanılır sorusu için bir diğer bilinmesi gereken nokta da bu krem bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılmasıdır. Bu kapsamda viral ya da mantar enfeksiyonları gibi farklı enfeksiyon türlerinde yararlı olmamaktadır. Aynı zamanda antibiyotik etki yaratacağı için kremin kullanımı yine hekim tavsiyesi üzerine olursa sağlık açısından daha yararlı olacaktır.

Fucicort Krem Kullanım Şekli 

Fucicort krem cildin etkilenen bölgesine gün içerisinde 2 kez hafif bir şekilde ovalayarak ince bir tabaka şeklinde uygulanmalıdır. İlacın uygulanmasının ardından mutlaka eller yıkanmalı göze burna ya da ağıza bulaşmadığından emin olunmalıdır. Bu ilaç kısa süreli kullanım amacı ile tasarlanmıştır ve 2 haftadan fazla süre ile kullanılmamalıdır. Hekim tarafından önerilmediği sürece uzun süreli kullanımdan kaçınılmalıdır. 

Fucicort Krem Sivilcelere Karşı Etki Sağlıyor mu?

Fucicort krem içerdiği etken maddeler sayesinde sivilcelere karşı etkili olan bir ilaçtır. Bu krem sivilceleri içeriğinde bulundurduğu asit ve antibiyotik etkisi ile öncelikli olarak kurutacak ve ardından yok edecektir. Bu bakımdan gençlerin kullanılması uygun bir kremdir. Özellikle cildiye doktorları tarafından sıkça önerilen bu krem yine de doktora danışılmadan kullanılması uygun olmayan bir ilaçtır.

Sivilce ve ciltte oluşan iltihaplı yaralar için kullanılan Fucicort tek başına kullanılan bir kremdir.  Açık yaraların dışındaki sorunlu bölgeye direkt olarak uygulanabilir. Özellikle sivilce iz ve lekeleri için oldukça etkili olan bu krem, bol bir şekilde değil bir nohut büyüklüğünde kullanılmalıdır. Yara olmayan bölgeye uygulanması tavsiye edilmemiştir. 

Fucicort Krem Akne Tedavisinde Ne Kadar Etkilidir?

Fucicort krem aknelere karşı çok etkili bir kremdir. Kremin iki kere kullanımı akneleri yok etmek ve sivilceleri kurutmak için yeterli olacaktır. Bir anda yaşanan stres, sıkıntı, tramva veya hava şartları sebebiyle ortaya çıkan küçük leke ve sivilceleri yok ettiği kullanıcı yorumlarından da anlaşılmaktadır.

Özellikle ergen sivilcelerine ve makyaj temizliği konusunda yaşanan sivilceleri de hemen kurutma özelliği bulunur. Doktor önerisiyle kullanım sağlanan bu kremi beş gün kullandıktan sonra bir hafta ara verilmesi önerilmiştir. Kremin etkisi içindeki asit ve antibiyotik drenajı sayesinde kanıtlanmıştır.

Fucicort krem ne işe yarar,Fucicort krem fiyatı 2021,Fucidin ve Fucicort arasındaki fark,Madecassol ve Fucicort,Fucicort krem niçin kullanılır,Fucicort krem piercing için Kullanılır mi,Fucicort Krem,FUCICORT 30 g’,Fucicort Krem muadili,Fucicort krem niçin kullanılır, Fucicort krem cilde faydaları, Fucicort krem Fiyatı 2021, Fucicort krem Kullananlar, Fucicort krem sivilce için kullanılır mı, Fucicort krem vajinaya sürülür mü, Fucidin krem ne işe yarar, Fucicort krem uçuğa iyi gelir mi?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Flagyl Nedir, Niçin Kullanılır? 3 Soruda Tüm Cevapları Öğrenin

HIZLI YORUM YAP