a

Ketum ne demek? Cümle içinde kullanımı

Halk dilinde uzun yıllardır kullanılan sözcüklerden bir tanesi olan Ketum hangi anlamlarda kullanılıyor bugün bu konuyu ele alacağız. Öyleyse Ketum ne demek ? Sır saklamasını çok iyi bilen sırdaşını satmayan ve ağzı gerçekten dışarıya kapalı anlamında gelen ketum sıkça kullanılan kelimelerin başında geliyor.

Ketum Kişilere Güvenin

İnsanlık var oluşundan bu yana sürekli olarak sırrını paylaşacağı bir sırdaşa ihtiyaç duymuştur. Zaman geçtikçe sırlar paylaşılamaz sırdaşlar bulunamaz olmaya başlar ve ketum kelimesi bu zamanlarda daha da popüler olur. Halk arasında genel bir atasözü vardır çokça dile getirilir ‘’Sırrını arkadaşına söyleme, o da söyler arkadaşına’’ fakat ketum kişiler ne mutlu ki bu atasözünü gerçek anlamıyla devre dışı bırakabiliyorlar.

Ketum Kişilerin Özellikleri

Ketum kişiler bilindiği gibi; sırdaş olan, ağzı kapalı olan, sırrını satmayan, insan hayatına saygılı, mahremiyete düşkün, zeki, ortama uyabilen aklıselim kişilerdir. Son zamanlarda iyice yaygınlaşan sosyal medya da ketum kelimesi çokça dillenmiş ve ne yazık ki günümüzde ketum insanların sayısı bir hayli az olduğu içinde iyice ön plana çıkmış durumdadırlar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Parkın demirlerine asılı ceset bulundu