fbpx
a

Dolgit Krem Ne İşe Yarar? Yan Etkilere Dikat!

Dolgit krem, ibuprofen esaslı bir ilaç olup içeriğinde trigliseridler, gliserol monostearat, sodyum tuzu, lavanta esansı, neroli esansı, alüminyum sterarat ve deiyonize su bulunan bir kremdir ve 50 gr. lık ambalajlarda satışa sunulur.

DOLGIT KREM NEDIR
DOLGIT KREM NEDIR

DOLGİT KREM NEDİR

Dolgit krem nedir denildiğinde karşımıza uzman doktorların kas ve eklem ağrıları için yazdığı medikal bir ilaç çıkmaktadır. Romatizma ve kemik ağrısı gibi şikayetlerde etkili bir ilaçtır. Bunun yanı sıra spor yaparken oluşabilecek kas sıkışmalarının ağrısını geçirmek için de, içeriğindeki “ibuprofen” sayesinde ağrı kesici özellik göstermektedir. Fakat her ilaç gibi bu ilacı da kullanmak için doktor görüşü alınmalıdır.

DOLGIT KREM NE ISE YARAR
DOLGIT KREM NE ISE YARAR

DOLGİT KREM NE İŞE YARAR

Dolgit krem ne işe yarar ve diye bakıldığında pek çok faydası olan bir ilaç olduğu anlaşılmaktadır. Dolgit krem ne için kullanılır şimdi bunu sıralayalım:  

  • Ağrı kesici ve iltihap gidericidir, bu özelliği ile yaşadığınız rahatsızlığın semptomatik tedavisinde etkili olacaktır,
  • Belli bir yaşı geçmiş bireylerde oluşabilecek adale romatizması, ağrılı eklem hastalıkları (artroz/kireçlenme) gibi sıkıntıları rahatlatmakta,
  • Menisküs iltihabının tedavisinde,
  • Boyun ve bel fıtığı gibi kas sıkışması ağrılarını geçici olarak rahatlatmak için, 
  • Diğer romatizmal hastalıklar ile omurganın ve diğer eklemlerin iltihaplanmasında, 
  • Eklemlere yakın bulunan yakınındaki yumuşak dokunun (eklem çevresi, eklem içi, sinirler, sinir kılıfları ve tendonların) iltihaplanmasında, 
  • Omuz sertliği, bel ağrısı, lumbago (bir tür bel ağrısı), 
  • Spor yaparken veya herhangi bir kaza sonucu oluşan burkulma, ezilme, gerilmelerin destekleyici tedavisinde kullanılır.
DOLGIT KREMIN FIYATI
DOLGIT KREMIN FIYATI

DOLGİT KREMİN FİYATI

Dolgit kremin fiyatına baktığımızda reçetesiz satılabilen bir ilaç olduğundan herhangi bir eczaneden satın alabileceğiniz bir ilaçtır. Fakat ilacı yalnızca eczanelerden satın alabilir başka hiçbir yerden temin edemezsiniz. Bu yüzden satın alacağınız eczaneye göre fiyatı değişiklik gösterebilecektir. Ancak biraz araştırıldığında ortalama olarak 19 Liraya satışa sunulduğu görülmektedir.

DOLGİT KREMİN YAN ETKİLERİ

Yaygın olarak kullanılmasına ve reçetesiz satılmasına rağmen 14 yaşından küçük çocuklar ve hamileliğin son döneminde olan bireyler bu ilacı kullanmaması gerekiyor. Bunlar dışında kalanların ise doktor tavsiyesi olmaksızın bu ilacı kullanması sakıncalı olabilmektedir. Dolgit kremin yan etkileri arasında burun akıntısı, göz yaşarması, astıma benzer nefes darlığı, şişme, iltihap, vücutta kaşıntı, kızarıklık ve ışığa karşı hassasiyet gibi yan etkiler kaydedilmiştir. Bu tür etkilerle karşılaşıldığında derhal ilacı kullanmayı kesip doktora başvurmak faydalı olacaktır.

Dolgit Krem fiyatı 2022, Dolgit krem Fiyatı 2021, Dolgit krem ne için kullanılır, Dolgit krem geciktirici, Dolgit Krem prospektüs, Voltaren krem, Dolgit krem Kullananlar, DOLGIT krem %5

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Baş Dönmesi Neden Olur? Bilinmeyen 11 Belirti!