fbpx
a
reklam

Golf Araçları Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Golf araçları, golf sahalarının büyüklüğünden ötürü yapılan yaya ulaşımının oldukça yavaş ve verimsiz olması nedeniyle 1932’li yıllarda icat edildi. Bent Grass adı verilen oldukça yumuşak çimler yerine kumdan oluşan yollardan yürüyen insanlar, hızlı ve konforlu bir ulaşım için golf araçlarını icat etti. İlk başlarda benzinli olarak, 2 golfçüyü, bir kaç golf sopasını ve golf filelerini taşımak için kullanılmaya başlayan golf arabası, zamanla şu an daha popüler olan elektrikli golf araçlarına dönüştü.

Pilotcar, hem çevre dostu, hem de enerji tasarrufu sağlayan elektrikli golf araçlarının üretimini gerçekleştiriyor. Elektrikli golf arabalarının tek kullanım alanı golf sahaları değil. Sivil hayatta insanlar golf araçlarını evlerinin bahçelerine ulaşım için, evlerine yakın bölgelere ziyaret için tercih ediyor. Hem çevre dostu olması yakıt tasarrufu sağlaması ve insanların evlerinde herhangi bir prizle 4-6 saatte şarj edilebiliyor olması sebebiyle yaygın olarak kullanılıyor.

elektrikli golf araclari
elektrikli golf araclari

Elektrikli golf arabalarının yakıt maliyeti de oldukça düşük, benzinli araçların girişi için küçük kalan alanlara golf araçları rahatlıkla girebiliyor. Elektrikli golf araçlarının hızları 60-80km arasında değişkenlik gösteriyor. Benzinli golf araçlarına kıyasla elektrikle çalışan golf araçlarının ortaya koyduğu maliyetler, çevreye verdiği olumsuz etkiler sebebiyle çoğunluk tarafından kabul görmeye ve kullanılmaya başladı.

elektrikli hizmet araclari
elektrikli hizmet araclari

Golf arabaları sadece sivil kullanım ve golf sahalarında kullanım için değil elektrikli hizmet araçları kategorisinde nakliye ve güvenlik sektöründe de tercih ediliyor.

golf arabasi
golf arabasi

Güvenlik sektörü için 2 kişilik golf araçları devriye amacıyla birçok güvenlik şirketinin tercihi oluyor. Araçların zayıf ve yavaş kalacağı noktalarda golf araçları hızlı, çevik hareketlerle yönünü değiştirip görevlileri hedefine ulaştırıyor. Nakliye sektöründe golf araçları elektrikli kamyonet vasfı ile hizmet sağlıyor. Büyük kamyonlar veya araçlar kullanmak yerine sık sık kargo nakliyesi olan veri merkezleri, havaalanları gibi noktalarda golf araçları hizmet sınıfında görev yapıyor.  Pilotcar, sayesinde ister golf sahalarında, ister sivil kullanımda, ister hizmet sektöründe golf araçları alana uygun dizaynı sayesinde normal araçların yapamayacağı görevleri yapıyor.


YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Skoda Nerenin Markası? 1991 Yılında Neden Volkswagen Satın Aldı?

HIZLI YORUM YAP