a
  • Haberyum
  • Ekonomi
  • Wall Street, koronavirüs vakalarındaki ani artış sonrası aşağı cepheli açılmaya hazırlanıyor

Wall Street, koronavirüs vakalarındaki ani artış sonrası aşağı cepheli açılmaya hazırlanıyor

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Medha Singh / Devik Jain

24 Haziran (Reuters) – Wall Street’in ana endeksleri, yatırımcıların ABD’deki çeşitli eyaletlerde artış gösteren koronavirüs vakalarının iç ekonomiye olan riskini hesaplamalarıyla satıcılı açılmaya hazırlanıyor.

Washington eyaleti kamu yerlerinde maske takılmasını mecburî kılarken, Arizona ve Texas üzere başka birtakım eyaletlerdeyse koronavirüs vakalarında rekor artış görüldü.

ABD’deki salgın illetler konusundaki en üst seviyedeki sağlık yetkilisi olan Anthony Fauci, önümüzdeki iki haftanın salgını denetim altına almak için değerli olduğunu belirtti.

Dow Jones endeksi vadeli kontratları 1YMcv1 %0.71 düşerken, S&P 500 endeksi vadeli kontratları EScv1 %0.57 geriledi. Nasdaq 100 endeksi vadeli kontratları NQcv1 ise %0.21 düşüş gösterdi.

ABD hava yolları, turizm ve seyahat gemisi işletmecilerine ilişkin paylar, United Airlines Holdings Inc UAL.O , Royal Caribbean Cruises Ltd RCL.N ve Norwegian Cruise Line Holdings Ltd NCLH.N üzere şirketlerin piyasa açılmadan evvelki süreçlerde %3 ila %4 arasında düşmesi sonrası geriledi.

(Haberi çeviren Oben Mumcuoglu; Redaksiyon Birsen Altaylı)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İtalya, Fiat Chrysler’a 7.1 milyar dolarlık kredi için devlet garantisi sağladı – kaynak