a

Petrol 3 ayın en yüksek düzeyinde

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Brent üç günlük yükselişin akabinde varil başına 83 doların üzerinde süreç görürken, ABD ham petrolü 79 doların üzerinde süreç gördü.

Rubymar mürettebatı, Pazar akşamı gerçekleşen atağın akabinde gemiyi terk etti; bu, Yemen merkezli kümenin geçen yılın sonlarında gemileri maksat almaya başlamasından bu yana bu tipten birinci tahliye oldu.

Yükseliş ve düşüş taraflı faktörlerin volatilitede düşüşe yol açması nedeniyle ham petrol, yılın başından bu yana varil başına 10 dolar üzere dar bir aralıkta sıkışıp kaldı. Başta büyük ithalatçı Çin’den olmak üzere zayıf talep işaretleri, jeopolitik tansiyonlar ve OPEC+’nın üretimi kısma eforları ile karşılandı.

Kansas merkezli Tortoise Capital Advisors LLC’nin kıdemli portföy yöneticisi Rob Thummel, “Piyasa şimdilik biraz bekle ve gör modunda. Yatırımcıların dikkat ettiği bir sonraki şey, OPEC+’nın bir sonraki üretim siyaseti toplantısında ne yapmaya karar vereceğidir” dedi.

Grup ve müttefikleri, üretim kesintilerinin ikinci çeyreğe uzatılıp uzatılmayacağına karar vermek için Mart ayı başında toplanacak.

Petrol bakanına nazaran, OPEC’in ikinci büyük üreticisi olan Irak, ülke üretimine ait dış varsayımların gözden geçirilmesini tamamladıktan sonra kısıtlamalara ahengini artırma kelamı verdi.

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bir bölgemizden daha doğal gaz müjdesi! 1,5-2 ay içerisinde kullanıma başlanacak