a

Erdoğan-Putin zirvesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Kazakistan İşbirliği Konseyi 4’üncü Toplantısı’na ve Asya’da İşbirliği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Kazakistan İşbirliği Konseyi 4’üncü Toplantısı’na ve Asya’da İşbirliği Konferansı’nın 6’ncı zirvesine katılmak üzere Kazakistan’ın başkenti Astana’da.

umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan’da düzenlenecek zirvelere katılmak üzere Cumhurbaşkanlığı uçağı TUR ile Astana’ya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile İletişim Başkanı Fahrettin Altun da yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı taşıyan TC-TUR uçağı, Nursultan Nazarbayev Uluslararası Havalimanı’na TSİ 12.25 sıralarında iniş yaptı.

Kazakistan Cumhurbaşkanı karşıladı

Asya’da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı’na katılması beklenen Erdoğan’ı Nursultan Nazarbayev Uluslararası Havalimanı’nda Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev karşıladı. Karşılamada, Kazakistan Dışişleri Başkanı Muhtar Tileuberdi, Kazakistan Sağlık Bakanı Ajar Giniyat, Kazakistan Cumhurbaşkanlığı Uluslararası İşbirliği Özel Temsilcisi Yercan Kazıhanov, Türkiye’nin Astana Büyükelçisi Ufuk Ekici ve diğer ilgililer de yer aldı.

Erdoğan-Putin zirvesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Astana Zirvesi’nde yarın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir görüşme gerçekleştirecek.

kaynak ensonhaber

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Dilara’nın cesedi inşaatta bulundu