32,8560$% -0.61
36,0150€% 0.08
2.551,53%0,06
4.184,00%-1,32
16.760,00%-1,32
11.156,20%0,15
฿%
Ł%
Ξ%
%
Edirne’de otomobille çarpıştıktan sonra yol kenarındaki dükkanın içerisine savrulan ve akabinde alev topuna dönen motosikletin şoförünü alevlere yakın bölgeden sürükleyerek kurtaran Fatih Öztürk, can pazarının yaşandığı o endişeli anları anlattı.
Argümanlara nazaran, Zübeyde Hanım Caddesi’nde otomobil ile motosiklet çarpıştı. Çarpışmanın tesiriyle motosiklet yol kenarında bulunan bir işletmenin içine savruldu. İşletmenin camları kırılırken motosiklet biranda alev topuna döndü. Yaralı motosiklet şoförü Yasevim ilgüz’ün alevlerin yanında olduğunu gören vatandaşlar, İlgiz’ü sürükleyerek olay yerinden uzaklaştırdı. Olay yerine gelen itfaiye takımları yangını söndürürken, ambulans takımları de yaralı sürücüyü ambulansla hastaneye kaldırıldı. Otomobil şoförünün de gözaltına alındığı kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Ses duyduk, camdan atladım
İşletmenin garsonlarından Fatih Öztürk, gürültülü bir ses duyduklarını söyledi. Biranda alevlerin camı sardığını anlatan Öztürk, yangına müdahale etmeye çalıştıklarını söz etti. Alevlerin yanında yaralı sürücüyü görünce şahsı sürükleyerek yangın mahallinden uzaklaştırdıklarını belirtti.
Otomobil ile traktörün çarpıştı, 2 kişi yaralandı