a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Rus Büyükelçi: Almanlar Putin’in makalesini ilgiyle karşıladı

Rus Büyükelçi: Almanlar Putin’in makalesini ilgiyle karşıladı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in İkinci Dünya Savaşı hakkında yazdığı makalenin Almanya’daki yankılarını kıymetlendiren Berlin Büyükelçisi Sergey Neçayev, makalenin siyasi ve ilmî etraflarda, başkaca geni toplulukta faal bir halde tartışıldığını tabir etti.

Neçayev, “Başkanımızın makalesinin şu anda hem siyasi, hem ilmî etraflarda, hem de geniş toplulukta tartışıldığı görüşündeyim. Bunu görüyoruz, kaydediyoruz, elbette ki bunu tahlil edeceğiz. Fakat makale, savaş öncesi ve savaş dönemi ile ilgili ortak tarihimize derinlemesine bakmamızı ve bu tarihin tahrif edilmesinin mümkün olmaması için her şeyi yapmamızı sağlayan çok değerli ve zamanında kaleme alınmış bir çalışma” diye konuştu.

Rus Büyükelçi, makalenin kıymetli noktalarından bir adedinin de gelecek nesiller önündeki ortak sorumluluğa yapılan vurgu, ‘bu çeşit trajedilere müsaade verilmemesi için’ efor sarf etme gerekliliği olduğunu kelamlarına ekledi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Covid-19 test tahlili yapılan laboratuvarda 240 virüse yakalandı