a

Kısa Bir Vakit

Yazımı okumaya başlamadan önce başlığı tekrar okumanızı rica ediyorum. Bugün kaç kişiye vakit ayırdınız veya ayıracaksınız? Bunu yapmak zorundaysanız yarın kendiniz hariç kaç kişinin vaktini alacaksınız?

Yazımı okumaya başlamadan önce başlığı tekrar okumanızı rica ediyorum. Bugün kaç kişiye vakit ayırdınız veya ayıracaksınız? Bunu yapmak zorundaysanız yarın kendiniz hariç kaç kişinin vaktini alacaksınız? Aslında yapmanız gereken birçok şey var biliyorum.

Belki başını kaldıracak vaktin yok belki çok da yoğun değilsin ama bugün de vakit geçmediği için şikayetçisindir. Tam olarak vakit o anda her zamankinden daha hızlı geçiyordur. Aslında bu sizin kendinize vakit ayırmıyor oluşunuzdan kaynaklanıyor.

Değerli okurum şu anda bu yazıyı okuyorken belki yoldasın belki işte belki de evdesin, evet lütfen şimdi kendinize ne yapmak istediğinizi ve ne zaman yapabileceğinizi sorun. Aslında sadece yapmak istediğiniz şeyi düşünmek bile size o vakti bulmanıza yardımcı olacaktır.

Sadece daha önce planladığınız bir aktivitede bile kendinize çok kısa da olsa vakit ayırmış olmadınız mı? Sizi sevindirecek bir haber aldığınızda, bu haberi doğrudan sevdiklerinizle paylaşıyor olmanız bile kendinize güzel bir vakit ayırmanıza yetiyor.

Kısacası siz ne kadar yoğun olursanız olun bu yoğunluk peşimizi bırakmayacaktır.

Ailenize vakit ayırmak da kendinize vakit ayırmaktır. Aslında şöyle bir cümle yoktur; “Çocukları gezmeye götürdüm.” böyle bir tabir lugatınızda olamamalı, çocuklarla gezmeye gittik olmalı.

Aile olarak vakit geçirmenin en güzel örneklerinden bir tanesi de çocuğunuzun annesine ne kadar vakit ayırıyorsanız çocuğunuz da o kadar size karşı ve çevresine karşı daha sevgi dolu ve mutlu olacaktır. Kısacası ailenize ne kadar vakit ayırıyorsanız o kadar sevgiyi başka başka yerlerde ve aktivitelerde değil de sizinle bulacaktır.

Hayatınızı kolaylaştırmak sizin elinizde, nefsimiz ile bizim aramızda çok fark var. Örneğin aracınızla yola çıktığınızda bu yol çok kısa bile olsa bugün kulağınıza gelen bir müzik ağzınıza takıldı ve akşama kadar bunu sayıkladınız. Bu sizin şarkıyı dinlemek istiyor olmanızdan kaynaklıdır, lütfedip kendinize bu şarkıyı açın ve dinleyin. Evet yol kısa da olsa yine de fark etmemeli.

Bir başka zamanda ise canınız bir yemek istedi veya belki bir yerden kokusunu duydunuz, gün içerisinde bu isteğinizin yerini lütfen hayatın çeşitli yoğunluklarına kurban etmeyin, çünkü sizi bekliyor olan bir tebessüm var.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Millet İttifakı yeni bir yol bulmalı!