a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Geert Wilders yeniden sahneye çıktı! Skandal ‘Feyza Altun’ paylaşımı…

Geert Wilders yeniden sahneye çıktı! Skandal ‘Feyza Altun’ paylaşımı…

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Hollanda’da 22 Kasım’da yapılan erken genel seçimlerinde zafere ulaşan ve yüzde 23,5 oyla 37 sandalye kazanan çok sağcı siyasetçi Geert Wilders, Avukat Feyza Altun’un gözaltına alınması hakkında toplumsal medya hesabından paylaşımda bulundu. 

Wilders, tek cümlelik paylaşımında “Feyza Altun bir kahramandır!” tabirlerini kullandı.

WILDERS, İSLAM AKSİLİĞİYLE BİLİNİYOR

Seçimden zaferle çıkmasına karşın şimdi öbür partileri koalisyona ikna edemeyen Wildert, İslam ve göçmen aksiliğiyle biliniyor. Son olarak geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda, bir hayvanın kesim anına ilişkin manzarayı yayınlayan Wilders, paylaşımında “Mide bulandırıcı İslam geleneğini yasaklayın” tabirlerini kullanmıştı.

NE OLDU?

Avukat Feyza Altun, paylaştığı Farsça şiire yapılan yoruma sonlanarak skandal bir tabir kullandı. “Şeriate s……” paylaşımı yapan Altun’un bildirisi toplumsal medyada büyük bir tartışmanın fitilini ateşlerken, reaksiyon bildirileri sonrası “#feyzaaltuntutuklansın” etiketi Twitter’da TT oldu.

FEYZA ALTUN GÖZALTINA ALINDI

Küfürlü şeriat paylaşımı sonrası harekete geçen Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı, avukat Feyza Altun hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik yahut aşağılama” kabahatinden resen soruşturma başlattı. Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında soruşturma başlatılan avukat Feyza Altun gözaltına alındı.

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

ABD, İsrail’i kınadı! BMGK’ye son dakika Gazze daveti