a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Bosna Hersek ve Sırbistan’da şiddetli yağış sonrası sel

Bosna Hersek ve Sırbistan’da şiddetli yağış sonrası sel

Balkan ülkelerinde etkili olan sağanak yağış vatandaşları olumsuz etkiledi..

Sırbistan’da etkili olan sağanak, ülkenin güneybatısındaki Sjenica kentini etkilerken Grabovica Nehri’nin taşması sonucu çok sayıda evi su bastığı ifade edildi.

“Kırmızı alarm” verildi

Meteoroloji Birliği de Sırbistan’ın güney kesimlerinde yağış ve şiddetli rüzgar nedeniyle “kırmızı alarm” verildiğine işaret ederek vatandaşları uyardı.

Sırbistan Su İşleri Müdürü Goran Puzovic, yağışların bugün de devam edeceğine dikkati çekerek, ülkenin güneyindeki nehirlerde su seviyesinin yükseldiğini söyledi.

Bosna Hersek’te nehirlerin su seviyesi yükseldi

Bosna Hersek Federasyonu Sivil Koruma Dairesinden yapılan açıklamada ise ülkenin güneyindeki Konjic’te dün akşam etkili olan sağanak nedeniyle su baskınlarının yaşandığı, Neretva ve Trebizat nehirlerinde su seviyesinin yükseldiği bildirildi.

Konjic’teki bazı bölgelerde sel meydana geldiğine işaret edilen açıklamada, ülkenin güneyindeki diğer kentlerde birçok evi su bastığı aktarıldı.

Başkent Saraybosna’da da gece etkili olan sağanak sonucu bazı evlerin bodrum katlarını su bastığı, kentin merkezinden geçen Miljacka Nehri’nde su seviyesinin yükseldiği gözlemlendi.

Yağışlar devam edecek

Bosna Hersek Federasyonu Meteoroloji Enstitüsü, şiddetli yağışların ülkenin güney ve güneybatı kesimlerinde bugün de devam edeceği uyarısında bulundu.

Kaynak: Ensonhaber

Ensonhaber

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İngiltere’de polis, küçük çocuğun hayalini gerçekleştirdi