a
reklam

10 Adımda Kırma Zeytin Nasıl Yapılır?

Hem kahvaltılarda hem de meze olarak sıklıkla tüketilen kırma zeytin, evde de rahatlıkla yapabileceğiniz türdendir. Bu nedenle kirma zeytin nasil yapilir? Kırma zeytin Yapımı püf noktaları, Kırma zeytin Sosu Nasıl Yapılır, Kirma zeytinin acılığı nasıl gider, Yeşil zeytin Erimemesi için ne yapılır, Kalamata kırma zeytin nasıl yapılır, Yeşil zeytin salamurası nasıl yapılır, Kırma-Zeytin Nasıl Yapılır Nefis Yemek Tarifleri, Siyah zeytin nasıl Yapılır, sorularıda internette fazlası ile araştırılan bir konu olmuştur. Peki Kırma zeytin nasıl yapılır? İşte 10 adımda zeytin yapma!

Yesil Kirma zeytin nasil yapilir
Yesil Kirma zeytin nasil yapilir

Kırma Zeytin Nasıl Yapılır?

  • Özellikle de zeytin bahçeleri olan kişiler, kırma zeytin yaparak kazanç elde etmektedirler.
  • Kırma zeytin yapmak için öncelikli olarak bıçak yardımıyla zeytinlerinizi kırmanız gerekmektedir.
  • Zeytinlerinizi kırdıktan sonra ise; içerisinde su olan bir kabın içerisine zeytinlerinizi koymanız çok önemlidir. Eğer ayrı bir iş yapmak istiyorsanız, direkt zeytininizi koyacağın kabın ya da bidonun içerisine de su doldurabilirsiniz.
  • Zeytinlerin içerisine koyduğunuz suyun, zeytinlerin boyunu geçmesi de çok önemlidir.
  • Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra ise; kabın ağzını kapatmanız gerekmektedir.
  • Zeytinlerinizin suyunu 10 gün aralıklarla değiştirmeniz gerekecektir. Bu işlemin yapılma sebebi ise,  kırdığınız zeytinlerin acılığının alınması içindir.
  • Ancak kırdığınız zeytinlerin sayısı azsa su değiştirme işlemini sürekli uygulamanıza gerek kalmayacaktır. Ancak çok büyük bir kabın içerisinde zeytin yapıyorsanız, sık sık içerisindeki suyu değiştirmeyi unutmamanızda da fayda vardır.
  • Zeytinlerinizin acısını tam anlamıyla alabildiğinize emin olduğunuzda ise; salamura hazırlama işlemine başlayabilirsiniz.
  • Salamura işlemi ise; zeytinlerinize tat verecek bir karışımdır. Bu karışımı hazırlamak için ise; 1 litre suyu baz almanız mümkündür. Her 1 litre için, 1 yemek kaşığı daya tuzu ve 1 ya da 1,5 tatlı kaşığı limon tutu eklemeniz gerekecektir. Bu karışımı eritene kadar karıştırmanız çok önemlidir.
  • Daha sonra ise; zeytinin suyunu döküp üzerine zeytinyağı koyabilirsiniz.
Kirma Yesil Zeytin Nasil YapiliR
Kirma Yesil Zeytin Nasil Yapilir

Kırma Yeşil Zeytin Nasıl Yapılır?

Kırma zeytin nasıl yapılır evde tarzı başlıkların ardından yeşil zeytinin nasıl yapıldığı da sık sık sorulmaya devam etmiştir. Kırma yeşil zeytin yapmak istiyorsanız, ekstra bir işlem uygulamanıza gerek yoktur. Yalnızca zeytinyağı miktarını çoğaltmanız yeterli olacaktır. Zeytin yaparken, çok büyük bir efor sarf etmenize gerek olmadığı için, zorlanmayacağınızdan da emin olabilirsiniz. Evde kirma yeşil zeytin nasıl yapılır? ve Yeşil Kırma zeytin nasıl yapılır? sorularınıda böylece cevaplamış olduk.

Birçok kişi gerekli malzemelerini alarak, ürünlerini evde yaptığı için herhangi bir zorluk yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Ancak topladığınız zeytinleri kırdığınız esnada, yardım alırsanız işlemlerinizin daha kısa bir süre içerisinde biteceğinden de emin olabilirsiniz.

Evde kirma yesil zeytin nasil yapilir
Evde kirma yesil zeytin nasil yapilir

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Makilik alandaki yangın vericiler ve elektrik hattına da zarar verdi

HIZLI YORUM YAP