a
reklam bursa seo hizmetleri

Dominguez’den ilham alan 14 tasarım sanal defilede

İSTANBUL, Altınbaş Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen sanal defilede, ilhamını Carlos Maria Dominguez’in ‘Kağıt Ev’ isimli eserinden aldığı 14 tasarımın sergilendiği belirtildi.

Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen sanal mezuniyet defilesi YouTube’dan canlı yayınlandığı söylendi. Sanal defilede, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nün 14 öğrencisinin, Carlos Maria Dominguez’in Kağıt Ev isimli romanından ilham alarak hazırladığı koleksiyonlardan tasarımların sunulduğu belirtildi.

Defilenin ciddi bir ekip çalışmasıyla hazırlandığını belirten Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nihan Akdemir, “Tasarımlarda görülen desenli yüzeylerin bir kısmı Dr. Öğr. Üyesi Özcan Uzkur’un desteğiyle öğrencilerimiz tarafından hazırlandı ve dijital ortama aktarıldı. Öğrencilerimizin tasarladıkları kumaş desenleri Almodo Tekstil tarafından uygun kumaşlara basıldı” dedi. Akdemir, ekip çalışmasının başarı getirdiğini vurguladı.

ÖĞRENCİLER SEKTÖRLE BAĞ KURDU

Doç. Dr. Nihan Akdemir, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nün CO OP anlaşmaları ve projelerle sektörel iş birliklerini güçlendirdiğini belirterek şu bilgileri verdi:

“Bu seneki mezuniyet defilemizi Sanal Defile Virtual Fashion Show olarak planladık ve 3 Haziran’da YouTube canlı yayınımız ile tüm izleyicilerle buluşturduk. Bu planlamayı yaparken dış paydaşlarımız olan Türkiye’nin ve dünyanın önemli firmalarından Mevaris Jewellery, Almodo Tekstil ve Aytim Grup’tan maddi manevi destek alarak mezun olacak öğrencilerimizin sektör bağlarını şimdiden güçlendirmeyi amaçladık.”

ULUSLARARASI SERGİLERE KATILIM

Doç. Dr. Nihan Akdemir, Altınbaş Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencilerinin uluslararası triennial, biennial ve mini tekstil sergilerine düzenli olarak katılımını sağladıklarının da altını çizdi

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Fırçasında savaşın izlerini taşıyan İranlı ressam yeni sergi hazırlığında

HIZLI YORUM YAP