a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Bursa Edebiyat ve Düşünce Akademisi 12 Şubat’ta başlıyor

Bursa Edebiyat ve Düşünce Akademisi 12 Şubat’ta başlıyor

Türkiye’nin önde gelen şair, yazar ve akademisyenlerinin katılacağı Bursa Edebiyat ve Düşünce Akademisi, 12 Şubat-4

Türkiye’nin önde gelen şair, yazar ve akademisyenlerinin katılacağı Bursa Edebiyat ve Düşünce Akademisi, 12 Şubat-4 Haziran tarihleri arasında 12 hafta boyunca Bursa’nın kültür-sanat hayatına renk katacak.

Bu yıl Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilen Bursa, 2022’ye hızlı bir giriş yapıyor. Kültür-sanat faaliyetleriyle şehir hayatına önemli katkılar sunan Büyükşehir Belediyesi, Bursalıları edebiyat ve düşünce insanlarıyla buluşturuyor. 12 Şubat-4 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek Bursa Edebiyat ve Düşünce Akademisi program serisinde; Prof. Dr. Süleyman Uludağ-Tasavvufî Hayat Nedir?, Senail Özkan-Edebiyat ve Tercüme, Hüseyin Rahmi Göktaş-Türkçenin Felsefesi Üzerine, Prof. Dr. Yılmaz Daşçıoğlu-Edebiyat ve Tenkit, Dr. Özgür Taburoğlu-Resim, Söz ve Yazı, Doç. Dr. Turgay Anar-Edebiyat ve Mekân, Prof. Dr. Mehmet Fatih Birgül-Yakın Dönem Fikir Hayatımız, Prof. Dr. Mehmet Samsakçı-Edebiyat ve Kanon, Prof. Dr. Ömer Türker-Varlığın Anlamına Dair, Nevzat Çalıkuşu-Edebiyat ve Sinema, Prof. Dr. Yümni Sezen-Kültür ve Medeniyet Üzerine, Prof. Dr. Nesrin Karaca-Edebiyat ve Kadın konu başlıkları altında seminer verecek.

Ramazan ayı hariç her cumartesi günü saat 14.00’te Tayyare Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleşecek programların sonunda devam esasına göre, katılımcılara ‘katılım belgesi’ verilecek. Herkese açık olan programla ilgili detaylı bilgi www.bursa.bel.tr internet adresi veya Tayyare Kültür Merkezi’nden edinilebilecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İzvat Camii’ne Çelik Çatı