DOLAR

32,2077$% -0.04

EURO

34,8673% -0.39

GRAM ALTIN

2.444,07%0,01

ÇEYREK ALTIN

4.012,00%1,02

TAM ALTIN

16.022,00%1,01

BİST100

10.218,58%-0,49

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a

Belediye Kur’an kurslarını kapatıyor mu?

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Yerel seçimlerin hemen ardından ne yazık ki yine saçma sapan uygulama ve tartışmaların içerisinde buldu vatandaş kendisini.

Kaybedenler mağlubiyeti gizlemek için türlü algı yöntemlerine başvururken, kazananların belli noktalarda taşkınca hareketleri de göz ardı edilmemeli.

Ne kaybedenler nede kaybettiklerini analiz etmeye yöneliyor ne de kazananlar neden kazandıklarının bir muhasebesini yapmaya yöneliyor.

Ortaya da ne yazık ki Ortadoğu’nun oryantal işleri çıkıyor.

Belediyelerin borçlarını belediye önüne asarak battık bittik diyenler mi dersin, belediyeler Kur’an kurslarını kapatıyorlar diyenler mi dersin almış başını gidiyor ve yine arada olan vatandaşa oluyor.

32482 MTYzYjZkNT 1 1

Vatandaş dürüst ve şeffaf yönetimlerle huzurlu ve kaygısız bir yaşam sürmek, yaşam kalitesinin artırılmasını, sefaletin son bulmasını beklerken, siyaset her zamanki avamlığı ile tüm argümanları insanların algısını yönetmek için harcıyor.

Üstelik bilgisiz ve cahil boyutundaki troller vasıtasıyla yaptırılan işler yaptırana mı yaptırılana mı yarıyor belli değil.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, açıklama yapmak zorunda kalmış.

Açıklayıp yalanlamak zorunda kaldığı haber başlığı ise şu, “Bursa Büyükşehir Belediyesi Halk Eğitim Merkezi’ne bağlı Kur’an kurslarını kapatıyor”. Bu haberi bu şekliyle yapanların zır cahil değillerse İslam düşmanı olduklarını söylememizde yarar var.

Kur’an’a kirli siyasete, algı siyasetine malzeme edilebilecek bir kitap değil.

Pis siyasi çıkarlara feda edilecek bir kitap değil.

İslam bu ucuz siyasi oyunların aracı olacak bir din değil.

Buna yeltenenler alçaktır en hafif tabiriyle.

Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklamada Halk Eğitimi Merkezlerinin Milli Eğitim Bakanlığı’na ait olduğunu, kurs açma yetkisinin bu kurumlarda olduğunu, açılan kursu kapatma yetkisine de bu kurumun sahip olduğunu özetle söyleyerek, bu yetkilerin Büyükşehir Belediye yetkisi kapsamında olmadığını duyurdu.

Peki yapılan bu haberlerde amaç ne insanların dini duygularıyla oynamak.

İstismar. Kur’an kursu açılacaksa ve ihtiyaçsa gerek Diyanet İşleri Başkanlığı gerekse Milli Eğitim Bakanlığı bu kursları açar.

Zaten belediyelerin kurs açmalarının çok da doğru olduğunu söyleyemeyiz.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda standartlar var.

Oysa belediyelerde yok.

Hangi belediyenin ne şekilde yaptığını kontrol eden de yok.

Bu çok açık bir algı operasyonu ve bunu yapanların iyi niyetli olduğunu söyleyemeyiz.

Gerçekte olanı söylemek insan olmanın bir gereği.

Siyasette kazanırsın kaybedersin. Bu hayatın olağan akışı. Kazandığında da kaybettiğinde de hazmetmek gerekir. Sonucu millete devlete yararlı olsun.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev’in Ermenistan Ziyareti