a

Vaka sayısı bir haftada 100’ün üstüne çıktı!

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Yeni sıradanlaşma süreci öncesinde günlük vaka sayısının 5 ila 8 arasında seyrettiği Konya’da son periyotta vaka sayıları katlanarak arttı.

 

 

Konya’da son bir hafta içinde koronavirüs vaka sayısının ortalama günlük 100’ün üzerine çıktığı öğrenildi. Durumu saat saat takip altında tutan yetkililer elde ettikleri rakamsal tablo ile yeni bir karara imza attı.

Zafer Samancı’nın haberine nazaran, 1 hafta içinde koronavirüs vaka sayısının kademeli olarak süratle yükselişe geçmesinin akabinde yetkililer, Konya’nın pandemi hastanesi olan Eğitim ve Araştırma Hastanesinin akabinde Beyhekim Devlet Hastanesi’ni de pandemi hastanesi olarak ilan etti.

 

 

Buranın da kısa müddette külliyen dolması ile birlikte Konya’daki tüm hastaneler pandemi hastanesi olarak hizmet vermeye başladı. Konya’daki hastanelerin şu an doluluk aşamasında olduğu durumun detaylı bir rapor halinde Sıhhat Bakanlığı’na iletildiği öğrenildi.

Öte yandan kentte yapılan umum tatbikler sırasında başta maske tasarrufu olmak üzere toplumsal ara kuralına armoninin son kademe az olduğu gözlendi. Hafta ahir park ve açık meydanlardaki doluluk orantısının ise vaka artış sayısında önemli bir etken olduğu belirtildi.

“KURALLARA UYMAYANLARA CEZA YAZILSIN”

Vatandaşlar ise kurallara uymayanlara reaksiyonlu. 67 yaşındaki emekli Hasan Göçer “Ben kişilere zarar vermemek için bana müsaade verildiği gün bile dışarı çıkmamaya uğraş ettim.

Bakıyorum da maske yok, içtimaî uzaklık yok. Hükümet ne yapsın marazı biz bile bile çağırıyoruz. Kurallara uymayanlar bildiğin cahiller. Kul hakkı bilincinden bihaberler” halinde konuştu. Vatandaşlar yasağa uymayanlara ceza yazılmasını istedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İçişleri Bakanlığından ‘Bingöl’ sarsıntısına ait açıklama