DOLAR

32,8415$% 0.17

EURO

35,3647% 0.09

GRAM ALTIN

2.454,36%0,19

ÇEYREK ALTIN

4.001,00%-0,17

TAM ALTIN

16.005,00%-0,18

BİST100

10.647,91%-0,31

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a

Nevşehir’den İdlib’e 25 tır bims gönderildi

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Nevşehir Valiliği öncülüğünde Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve Bims Sanayicileri Derneği’nin katkılarıyla İdlib’e gönderilmek bims yüklü 25 tır dualar eşliğinde gönderildi.

Nevşehir Valiliği öncülüğünde İdlib’e yardım kampanyası çerçevesinde Nevşehir’den bims yüklü 25 tır dualar eşliğinde gönderildi. Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığında düzenlenen programa Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Belediye Başkanı Rasim Arı, AK Parti Vilayet Başkanı Mustafa Rauf Yanar, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız’ın yanı sıra protokol üyeleri ve iş adamları katıldı. Programda konuşan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız, “Biz daha önce Suriye’ye yardım için 240 bin lirayı Valilik aracılığıyla AFAD’ın hesabına gönderdik. Artık de tıpkı yardım kampanyası ile Nevşehir’den 50 tır materyal gönderiyoruz. Bu gereç yardımını yapan BİMS Sanayicileri Derneği’ne, üyelerine, sanayicilerimize ve hayırsever iş adamlarına teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin” dedi.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’da burada yaptığı konuşmada Suriye içimizde kanayan bir yaradır. Bu yaraya parmak basmak bizim en önemli misyonumuzdur dedi. Arı, “Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızın da tabir etmiş olduğu üzere evet Suriye yanımızda kanayan bir yara. Bu yaraya parmak basmak bizim en önemli vazifemizdir. Salt bir ülkenin içerisinde var olan bir yaradır. O yüzden ateşi muhakkak bir noktada tutmak lazım. Bütün uğraşta bu yönde devam ediyor. Kim ister kendi vatanından, yuvasından ayrılarak öbür yerde yaşamayı kim ister. Bırakın diğer bir ülkede yaşamayı öbür bir kentten konutumuza gelenleri gurbetçi diye isimlendiriyoruz. Bayram arifesinde ve bayramdan sonra bütün hemşerilerimiz kentlerini ziyarete geldiler. Kent hasretini giderdiler. Onları görüyoruz ki kent hasretliğini bir de ülke hasretliğini görün. Dolayısıyla biz o pozisyona düşmememiz için ki bizim esasen diğer gidecek yerimiz yok. Biz bu ülkeyi hiçbir yere terk edip gidemeyiz. Lakin bir düşündüğünüz zaman insanlara sahip çıkmamız gerekiyordu. Valimiz bu türlü bir şey yapacağız dediği zaman hem Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız hem milletvekillerimiz hem ilin protokolü ve hayırseverleri ne gerekiyorsa yaparız dediler. İşte birinci etapta 80 konut için takviye sağladık. Bize 10 denilmişse biz 20 yaptık. Beraberinde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız, Valim, Belediye Başkanımız biz Bims Sanayiciler Derneği’ni de devreye sokarız plakamıza uygun 50 tane de orada kullanılacak briketleri de göndeririz dedi. İşte orada kullanılacak olan gerecin 25 tırı gidiyor” diye konuştu.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel de burada yaptığı konuşmada bugün buradan İdlip’teki kardeşlerimiz için 25 tır bims gönderiyoruz. Bir iki gün içerisinde 25 tırı daha göndereceğiz dedi. Vali Becel, “Ben de sözlerimin başında bu kampanyamıza dayanak veren gönüllerini, işbirliğini ortaya koyan başta milletvekillerimiz olmak üzere Belediye Başkanımıza, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan ve üyelerine ve Nevşehirlilere çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bu bir gönül işiydi. Bakanlığımız, Cumhurbaşkanlığımızın katkılarıyla ve himayeleri ile ülke genelinde başlayan ve İdlip’te ki konutu olmayan kardeşlerimizi mesken sahibi yapmak, barınacakları bir yer sağlama noktasındaki gerçekleştirilen kampanyayı Nevşehir’de başlatalım dediğimiz de ben ilk Belediye Başkanımızı aradım. Kampanyamızdan bahsettim ve Sayın Valim hallederiz siz merak etmeyin dedi. Ve sahiden çok kısa bir müddet içerisinde ekonomik olarak göndermemiz gereken ve beklenenin iki katında ki parayı hesaplara yatırdık. Ve Arif başkanımın da talebiyle bims merkeziyiz buradan bims göndersek olur mu dedi. Bu mevzuyu da bakanlığımız ile istişare ettik. Bakanlığımız çok hoş bir iş olacağını söz etti. Bugün de buradan ilki 25 olmak üzere önümüzdeki bir iki gün içerisinde 50 tır bimsi bölgeye sevk etmek suretiyle mesken bekleyen. Dört duvar ortasına barınma gereksiniminde olan insanlarımızın muhtaçlıklarını karşılama noktasında il olarak bizim katkımız olacak. Ben emeği geçen herkese teşekkür ederim” biçiminde konuştu.

Konuşmaların akabinde Vilayet Müftüsü Celalettin Altunkaya tarafından okunan dua sonrasında İdlib’e gönderilmek üzere 25 tır yola çıktı. Nevşehir Valiliği öncülüğünde başlatılan kampanya çerçevesinde yarında İdlib’e gitmek üzere bims yüklü 25 tır daha yola çıkacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Tarihi Döşeme Mescidi ibadete açıldı