a

3 Etkisi Bulunan İbucold C Nedir? Faydaları Nelerdir?

reklam

İbucold C nedir sorusu soğuk algınlığı, grip, baş ağrısı gibi rahatsızlıkları olanlar tarafından merak ediliyor. Etkili bir ilaç olan İbucold C ne işe yarar sorusu da farklı hastalıkların şiddetini geçirmek şeklinde yanıtlanabiliyor.

Ibucold C nedir ne ise yarar
Ibucold C nedir ne ise yarar

İbucold C Nedir, İçeriğinde Neler Var?

İbucold C nedir ne işe yarar sorusu için içeriğinde hangi etmen maddelerin bulunduğunu yanıtlamak önem taşıyor. İbucold C hap şeklindedir ve her bir film tablet 200 mg ibuprofen + 30 mg psödoefedrin hidroklorür + 300 mg C vitamini (askorbik asit) içermektedir.

Ibucold C neye yarar
Ibucold C neye yarar

İbucold C Neye İyi Gelir?

İbucold C neye yarar sorusu şu şekilde yanıtlanmaktadır;

  • Yangı önleyici, çeşitli iltihaplar ile savaşma,
  • Ağrı kesici,
  • Ateş dürücü olarak ana etmen görevleri bulunur.

Bu kapsamda solunum yolu enfeksiyonları, ateş, baş ağrısı, burun akıntısı gibi rahatsızlıklara yönelik kullanılmaktadır. Özellikle içeriğinde C vitamini olduğu için soğuk algınlığı tedavisinde yaygın olarak tercih edilen bir ilaç olmaktadır.

Ibucold C ne icin kullanilir
Ibucold C ne icin kullanilir

İbucold C İçinde C Vitamini Bulunur mu?

İbucold C ne için kullanılır sorusu özellikle soğuk algınlığı tedavisi için yanıtlanmaktadır. Bunu sağlaması ise içinde önemli oranlarda C vitamini barındırmasındandır. C vitamini soğuk algınlığı tedavisinde iyi geldiği gibi aynı zamanda farklı durumlarda da yarar sağlamaktadır. Vücut için önemli bir antioksidan olan C vitamini böylece vücuttaki diğer antioksidanları canlandırmak için kullanılır.

Biyosentetik ve antioksidan fonksiyonlarının yanında bağışıklık sisteminin güçlenmesi için de etkilidir. Ayrıca protein metabolizmasında da önemli bir rol oynayarak saç dökülmelerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Ibucold C kullanimi
Ibucold C kullanimi

İbucold C Nasıl Kullanılır?

İbucold C kullanımı için yetişkin ve 12 yaş üzerinde olanlar;

  • Her 4 ya da 6 saat aralıkta 1 veya 2 tablet kullanabilmektedir.
  • 24 saat yani 1 gün içinde ise en fazla 6 tablet kullanılmalıdır.

Hekim tarafından kullanım önerileri hastalığa göre değişeceği için hekimin vereceği tavsiyeler ilacın kullanımında dikkate alınmalıdır. Hekim tarafından başka şekilde öneri yapılmadıysa sabah 1 tablet, gece uyumadan önce de 1 tablet kullanılması günlük açıdan en ideal kullanım yöntemidir. Özellikle soğuk algınlığı durumunda gece uyumadan önce ilacı kullanmak daha sakin ve sağlıklı şekilde uyumaya yol açar.

Merak edenler için 3 Dakika da Fucicort Krem Ne İşe Yarar?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Havuzdaki enfeksiyon riskine dikkat

HIZLI YORUM YAP