DOLAR

33,0350$% -0.08

EURO

36,0505% 0.06

GRAM ALTIN

2.557,89%-0,10

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

TAM ALTIN

16.608,00%0,67

BİST100

11.064,85%0,37

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a

EYT’lilerin ‘Umut Partisi’ resmen kuruldu…

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) İçişleri Bakanlığına resmen müracaat yaparak ‘Umut Partisi’ni kurdu. Umut Partisi Genel Başkanı Abdülkadir Bozkurt(43), Cumhuriyetin ön kelamının yazıldığı, şehitler diyarı Çanakkale’den 83 milyona seslendi.

Osmaniye’de doğan ve personel bir ailenin çocuğu olan Umut Partisi Genel Başkanı Abdülkadir Bozkurt, 1996 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinde çalışmaya başladı. 2017 yılına kadar Türkiye’ni birçok ilinde çalışan Bozkurt, 2018 yılında emekliye ayrıldı.

“Umut Partisi mağdur ve mazlumların yanında olacak”

Emeklilikte Yaşa Takılan (EYT)’lilerin sesi olmak için yola çıktıklarını belirten Bozkurt, “Başta EYT’lilerin sesi olmak için, son 2 yıldır siyasi çalışmalara başladım. Arkadaşlarımızla yaptığımız toplantılar sonucunda 14 Nisan 2020 tarihinde vefakar yol arkadaşlarımla Umut Partisi’ni kurduk. Tüm mazlumlarım sesi olmak için bu yola çıktık. Yani, ülkede doğal ki 6 milyon EYT’li varken öncelikli onların sıkıntılarını çözüp, Türkiye gündeminden düşürmek. Lakin Umut Partisi her zaman mağdur ve mazlumların yanında olacaktır” dedi.

“Umut Partisi bir ideoloji partisi değil”

Tüm kutuplaşmalara karşı olduklarını ve ideoloji partisi olmadıklarını söz eden Bozkurt, “Öncelikle şunu söyleyeyim: Umut Partisi bir ideoloji partisi değil. Umut Partisi, tüm kutuplaştırmalara karşı her zaman bir engel olarak devam edecek. Zira, biz yıllardır ülkemizdeki kutuplaştırmalara şahit oluyoruz ve millet olarak bu kutuplaştırmalar bize ziyan veriyor. Bunların farkına varmamız lazım. Zira, öteki yaşayacağımız bir ülkemiz yok. Türkiye’den diğer gideceğimiz bir yer de yok. Beşerler birbirlerini sevmesi gerekirken, gördüğünüz üzere her alanda birbirimizi kutuplaştırıyoruz” diye konuştu.

“En önemli şey: adalet, üretim ve ağır sanayi”

Ülkede EYT’lilerin yanı sıra milyonlarca vatandaşın farklı meseleleri olduğuna dikkat çeken Bozkurt, “Emeklilikte Yaşa Takılanlarla yola çıktıktan sonra birçok sorunun da olduğunu gördük. Öncelikle şunu söyleyeyim: gençlerin gelecekle ilgili telaşlı olduğunu gördük. İnsanların emekli olduktan sonra hayatlarını rahat sürdüremediklerini gördük. İşçilerin ve memurların çalışırken özlük haklarında kasvetler olduğunu gördük. Çiftçinin üretmediğinden dolayı korkulu olduğunu gördük. Parti olarak bugün sağlamamız gereken en önemli şey; adalet, üretim, ağır sanayi. Bakın bu çok önemli. Ülkemizde bugün her şey ithal eder haline geldik. Neden üretmiyoruz? Bugün illerdeki belediye başkanları tarım yapsalar, tarım alanları açsalar, halkımızın kendi gereksinimini karşılayacak kadar meyve ve sebzeyi üretseler. Her türlü hayvancılık çalışmalarını yapsalar..” biçiminde konuştu.

“Umut Partisi hak arayış gayretinin beden bulmuş hali”

Türkiye’de üretimle ilgili önemli meselelerin yaşandığını da kelamlarına ekleyen Bozkurt, “Bir de şöyle bir durum var: üretim yapana komünist damgası vuruluyor. ‘Üreten ülkeler, komünist ülkelerdir’ o denli bir şey yok. Kim çıkarmış bunu. O zaman benim köylü Mehmet amcam buğdayı takım, biçiyor ve tarladan alıp, satıyor. Artık komünist mi oldu? Biz; köylümüze, işçimize, çalışanımıza ve herkese umut olmak için bu yola çıktık. Ve tekrar söylüyorum: biz ideoloji partisi değiliz. Biz başta EYT’lilerin sesi olmak için, tüm mazlumlar için bu yola çıktık. Aslında Umut Partisi, hak arayış uğraşının siyasette beden bulmuş halidir” dedi.

“Umut Partisi korkuların hepsini ortadan kaldıracak”

Umut Partisi’nin kuruluşundan bu zaman kadar birçok il gezerek çalışmalarını hızlandırdıklarını belirten Bozkurt, “Edirne’den Kars’a kadar yaklaşık 2 aydır Anadolu’dayız ve çalışmalarımız devam ediyor. Halkımızın gelecekle ilgili çok büyük korkuları var. Biz bunları alanda dinliyoruz. Aslında ben ileriki dönemde de halkımızın yanında olacağım. Aslında bizim öncelikle halk olmamız lazım. Bizim gençlerimizle ilgili tasalarını ortadan kaldırmamız lazım. Bugün gençlerimizin hepsi yurt dışında yaşamak istiyor, neden? O kadar hoş ülkemiz var ki neden bu ülkemizi cennet haline getirmiyoruz. Neden insanları kendilerini inançta hissedebileceği bir ortam oluşturmak için efor sarf etmiyoruz? İnsanların tasaları çok fazla Umut Partisi bu tasaların hepsini ortadan kaldıracak” diye konuştu.

“Dünya bizden satın alsın”

Türkiye’nin ağır sanayi üretiminde önemli atılımlarda bulunacaklarını ve ihracatı arttıracaklarını kaydeden Bozkurt, “Öncelikle üretim. Ağır sanayi atılımları tek tek gelecek. Biz, mühendislerimizi yurt dışına birer kıvılcım olarak göndereceğiz, ateş topu olarak alacağız ve onların oralarda görmüş olduğu her şeyi devlet olarak ve destekleyerek fabrikalarımızda üreteceğiz. Toplama değil, en küçük vidasına kadar kendimiz üreteceğiz. Dünya bizden satın alsın. İkincisi sağlık, alışılmış hükümetimiz sağlıkta hoş işler yaptı. Bunu kabul etmemiz lazım. Evvelce beşerler istedikleri üzere muayene olamıyordu, ilaçlarını alamıyordu. Şuanda bunları çok rahat yapabiliyorlar. Hoş lakin beşerler hastanede muayene olduktan sonra eczaneye geldiğinde ilaç katkı hissesi, hastane fiyatı ödemesin. Kaldıracağız biz bunu. Zira, tüm milletimizin menfaatine. Bizim ülke olarak bunlara muhtaçlığımız yok” dedi.

“Yerli ve milli bir eğitim sistemine lazım bize”

Son 20 yıldır eğitim sisteminin devamlı değiştiğini ve bu sorunu büsbütün çözeceklerini belirten Bozkurt, “En önemli şey eğitim. 20 yıldır eğitim sistemine bakın. Her yıl bir değişiklik kelam konusu. Bir türlü rayına oturtamadık. Daima bir kararsızlık var. Yerli ve milli bir eğitim sistemi lazım bize. Önce ahlak ve maneviyat çok önemli. Biz, çocuklarımıza anaokulu dönemlerinde ailenin vermeye çalışıp da eksik kaldığı bütün kuralların hepsini öğreteceğiz. Gençlerimizin işsiz kalmaması için elimizden geleni yapacağız. Üniversitedeki bölümlerin birçoğu işsizliği tetikliyor. Biz bunların hepsini kapatacağız. Lazım olan bölümlerin kontenjan sayılarını arttıracağız. Gençlerimizi yurt dışına yollayacağız. Oradaki teknolojiyi alıp, buraya getirsinler. Vatanını en çok seven, vatanına en çok hizmet eden değil mi? Hizmet etsinler. Bugün anne ve babaların çocuklarıyla ilgili duydukları korku varsa Umut Partisi bunları ortadan kaldıracak. Abdülkadir Bozkurt olarak ben buradan kelam veriyorum” diye konuştu.

“Bu ülkede yaşamaktan uçan kuş bile memnun olacak”

Bozkurt konuşmasının devamında; “Bir ülkeye hizmet etmek için profesör ya da bilim adamı olmaya gerek yok. Vatanını, milletini sev. O zaman en uygun bilim adamı ve profesör de sizsiziniz. Uygun siyasetçilerin değeri daima gittikten sonra biliniyor. 83 milyona sesleniyorum. Şuanda bu kardeşinize herkes güvensin. Emin olun yaşanabilir bir Türkiye’yi halkımızla birlikte inşa edeceğiz. Aklımızın almadığı her şeye dur diyeceğiz. Bu ülkede yaşamaktan uçan kuş bile keyifli olacak. Bu ülkeyi cennet haline getireceğiz. Zati öbür da dermanımız yok” sözlerine yer verdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Kanar’a her kesitten büyük dayanak