a
reklam

En Güzel Ayetler içerisinde En Bilinen 8 Ayet

En güzel ayetler Kur’an-ı Kerim’in surelerini oluşturan kelime ve cümlelere ayetler denilmektedir. Allah’ın Hz. Muhammed aracılığıyla insanlığa oldukça önemli öğütler ve bilgiler sunmuştur yani kullarından dilediği ibadetler, yapmaları gerekenler ayetlerde belirtilmiştir. İşte biz de bunlara ayet diyoruz yani Allah’ın güzel sözü de denilebilir. Bu güzel sözlerde salih amellerde yer almaktadır yani ayetlerde oldukça fazla yer almaktadır. En güzel ayetler özellikle kandil günlerinde, bayramlarda sosyal medyada paylaşılmaktadır.

En Güzel Ayetler

Allah bu ayetlerde ey insanlar, ey iman edenler diye bizlere seslenmektedir. Böylece doğru yola gelinmesi için çağrılar yapılmaktadır. Fakat bazı kişiler ayet olmayan sözleri ayet diye paylaşmaktadır, bu kişiler şirk koşmakta olduklarının bilincine varmalıdır.

Allah iman edenlere namazı dosdoğru kılmaları gerektiği gibi birçok öğüdü ayetlerde vermektedir. Sizler de adetleri inceleyerek kıyamet günü hakkında ve daha birçok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayetlerin hepsi güzeldir fakat siz bayram için, kandil için güzel ayetler bularak çevrenizle paylaşıp onların da bilgi sahibi olmasına yol açabilirsiniz.

Anlamlı Ayetler

Ayetlerin hepsinin duruma ve yaşanılan olaya göre anlamı bulunmaktadır. Bu anlamları zaten siz de okuduğunuz vakit anlarsınız çünkü Kur’an insanlığa gelmiştir ve herkesin anlayacağı şekilde Allah tarafından gönderilmiştir. Ayetlerde iman edenlere birçok farklı öğüt bulunmaktadır. Her Müslümanın bu öğütleri dikkate alması gerekmektedir. Her şeyin yerin, göğün sahibi olan Allah anlamlı ayetler ile insanlığa mesajlarını iletmiştir.

Ayetler evrenseldir sadece Müslümanlar için değildir. Örneğin Al-i İmran suresinde Kur’an, Tevrat ve İncil’in hepsinin Allah tarafından gönderildiği açık bir şekilde belirtilmektedir. O halde bu kitap yani Kur’an- Kerim herkesin kitabı ayetler de herkesin ayetleridir.

En güzel ayetler ve hadislerin hepsi internet üzerinde bulunmaktadır. Hatta bu ayetler walpaper şeklinde de bulunmaktadır. Siz de bilgisayar ya da telefonunuzun arka planını bu şekilde oluşturarak her gün belli ayetleri okuma şansına sahip olabilirsiniz. Galaxy walpaper ve daha nice cihazlar için ayetlerin walpaper yapılmış hali yer almaktadır. Ayetler hepimize gelmiş emirlerdir ve siz de bu emirleri okuyup günlük hayatınızda kullanmaya özen göstermelisiniz.

Enam Suresi 162. Ayet
Enam Suresi 162. Ayet
Hadid Suresi 57 18
Hadid Suresi 57 18
Beyyine 2 3
Beyyine 2 3
Hucurat Suresi 49 11
Hucurat Suresi 49 11
Rad Suresi 13 22
Rad Suresi 13 22
Rum Suresi 30 38
Rum Suresi 30 38
Maide Suresi 5 2
Maide Suresi 5 2

Anahtar kelimeler: en güzel ayetler, en anlamlı ayet-i kerimeler, Huzur veren ayetler, Kurandaki en güzel ayetler, En etkileyici ayetler, Huzur veren ayetler kısa, 10 tane ayet kısa, Umut ile ilgili kısa ayetler, kur’ân’dan ibretlik ayetler,

En Güzel Resimli Cuma Mesajları için tıklayınız.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Proje çalışması için depolanan zeytin yaprakları yandı