a

Avrupa kapısında insanlık dramı!

İşgalden kaçan Ukraynalılar tren garlarına akın ediyor

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ediyor. Rus ordusunun yoğun bombardıman altında tuttuğu Harkov kentinden kaçmaya çalışan insanlar, tren istasyonunda büyük kalabalık oluşturdu.

us ordusunun, Ukrayna’ya yönelik işgal girişimi 12’inci gününde devam ediyor. İşgalin sürdüğü bölgelerde sivillerin tahliyesi için yürütülen çalışmalar devam ederken, tahliyelerin yürütüldüğü tren garlarında büyük bir kalabalık söz konusu.

TAHLİYELER BEKLİYOR

Bu sırada çatışmaların ortasında kalan siviller ise ülkeden çıkış yolu aramaya başladı.

Rusya ve Ukrayna, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen müzakerelerde, sivillerin tahliye edildiği bölgeler için geçici ateşkeste karar kıldı. Fakat önceki gün Rus tarafının şehirleri bombalamaya devam etmesi nedeniyle Mariupol’da tahliyeler durduruldu.

Avrupa kapısında insanlık dramı!

TREN GARLARINDAN BÜYÜK KALABALIK

Rus ordusunun yoğun bombardıman altında tuttuğu Harkov’da da sivillerin başarılı şekilde tahliye edilmesi planlanıyordu. Rus tarafının yeni saldırılarından korkan siviller, bir an önce tahliye olmak için tren istasyonlarına akın etti. Bu anlar ise objektiflere yansıdı. Sivillerin tren istasyonunda büyük kalabalık oluşturduğu görüldü.

KAYNAK HABER7 – İHA

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Altepe korumasInI vurdu!