a

ABD’deki Türkler için şahsi sefer

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Türk Hava Yollarının (THY), yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle ABD’de kalan Türk vatandaşları için New York’tan 17 Haziran’da hususî sefer düzenleyeceği bildirildi.

Türkiye’nin New York Başkonsolosluğundan yapılan duyuruda, ”Türk Hava Yolları tarafından 17 Haziran 2020 Çarşamba günü, New York mahallî saatiyle 18.45’te JFK Havalimanı’ndan İstanbul’a kişisel bir sefer (TK4902) düzenlenmesi planlanmaktadır. Bu seferle memleketimize dönmek isteyen vatandaşlarımızın biletlerini aşağıdaki satış kanallarından biri üzerinden en kısa vadede temin etmeleri gerekmektedir.” tabirleri kullanıldı.

Biletlerin, THY davet merkezi ve nycinfo@thy.com e-mail adresi ile THY New York ofisinden temin edilebileceği bildirildi.

Duyuruda, Covid-19 belirtileri gösteren yahut daha öncesinde Covid-19 tanısı konulmuş olanların uçuşa kabul edilmelerinin yolcu güvenliği bakımından mümkün olamayacağı haberine yan verildi.

Ayrıyeten, yolcuların sıradan kaidelerde hakkı olan kabin bagajlarının salgına karşı önlemler çerçevesinde uçuş kabinine alınmalarına müsaade verilmeyeceği belirtilerek, bagajların bilet süreçleri sırasında uçağa yüklenmek üzere bırakılması önerildi.

THY tarafından 15 Mayıs’ta New York ve Chicago’dan, 16 Mayıs’ta Houston’dan ve 17 Mayıs’ta da Miami’den hususî sefer yapılmıştı.

SEATTLE’DA ÖZERK NAHIYE TANSIYONU

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

15 Temmuz Gazisi Aslan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atandı