a

ZBEÜ, TEKNOFEST’in paydaşlarından biri oldu

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ), TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin paydaşlarından biri oldu.

Türkiye’nin Milli Teknoloji Hamlesi’ni gerçekleştirmesi ve teknoloji geliştiren bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen festival, Türkiye’nin önemli kurum ve kuruluşları ile birlikte düzenleniyor.

Konuyla ilgili konuşan ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, ZBEÜ olarak, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin paydaşlarından biri olmaktan büyük bir gurur duyduklarını ifade etti ve Türkiye’nin teknoloji alanındaki potansiyelini artırması adına gerçekleştirilen bu önemli etkinlikte yer almanın mutluluk verici olduğunu dile getirdi.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ana yürütücülüğünde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları, üniversiteleri ve ZBEÜ’nün destekleriyle düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 2024’te Adana’da gerçekleşecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Avrupa Birliği yapay zekâ uygulamalarının bazı alanlarda kullanımını yasaklıyor