a

Zafer Partisi’nin Ankara adayı resmen ilan edildi

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Ümit Özdağ, Ulus’taki 1’inci TBMM binası (Kurtuluş Savaşı Müzesi) önünde yaptığı açıklamada, partisinin Ankara Büyükşehir Belediye lider adayını tanıttı.

Özdağ, Ankara’yı tekrar canlandıracak, 21’inci yüzyıla taşıyacak bir belediyecilik anlayışıyla ABB’nin yönetilmesini hedeflediklerini belirterek, “Sizlerin ve Ankaralıların huzuruna Ankara Büyükşehir Belediye lider adayı olarak Bartu Soral beyefendisi getirdik. Bartu Beyefendi, tecrübeli bir ekonomist. Kalkınma iktisadı konusunda birçok ülkenin kalkınma programlarını yönetmiş bir kalkınma iktisatçısı, proje insanı olarak Zafer Partisi’nin siyasi vizyonunu en âlâ temsil eden bireylerden birisi. Uzun mesleksel ömrü içerisinde sahip olduğu tecrübeleri Ankara’nın daha düzgün yönetilmesi, ekonomik cazibe merkezi olması ve memleketler arası piyasaları pek yakından bilmesi ve yeterli tanıması sonucunda Ankara’ya verimli kaynakları da aktarabilecek projeler belgesiyle seçimlere gerçek yürüyor” dedi. Ankaralıları Bartu Soral’a oy vermeye davet eden Özdağ, “Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’sını 21’inci yüzyılına taşımak, çağdaş proje idaresi ve anlayışıyla yönetilmesini sağlamak için Bartu Soral’ı desteklemeye davet ediyoruz” diye konuştu.

‘ANKARA’NIN KONUT MESELESİNİ ÇÖZECEĞİZ’

Bartu Soral da “Burada, 1’inci Meclis’in önündeyiz, Kuvayımilliye’nin kalbindeyiz, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu yerdeyiz. O inançla buradayız. Ankara’mız o günlerde bir kent ve bölge planıyla gelişmeye başladı lakin ne yazık ki devamında kent ve bölge planlaması nedir, ulaşım nasıl rahatlatılır, insanların konut sorunu nasıl çözülebilir; bunu unuttuk. Bugün Ankaralı, büyük bir trafik problemiyle, büyük bir konut meselesiyle karşı karşıya. Ankaralıların takdiri olursa lider olduğumuzda öncelikli olarak Ankara’nın konut problemini, kira problemini, konut fiyatlarını planlı biçimde çözeceğiz. İkinci olarak yarım saatlik yolu 1,5 saatte gitmeyeceğiz. Yapacağımız çok şey var. İlerleyen günlerde bunları açıklayacağız. İnşallah hoş olacak, âlâ olacak” dedi.

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

CHP’de utanç verici skandal! Belediye Lider adayı tutuklandı