a

Volkswagen ID.7, akıllı havalandırmayla geliyor

Alman otomobil üreticisi Volkswagen’ın en popüler modellerinden biri olan Passat, ülkemizde de oldukça iyi satış rakamlarına sahip.

Dünya çapında 30 milyon üniteden fazla satan ve yaklaşık 100 pazarda satışa sunulan sedan model, artık yerini Volkswagen ID.7’ye bırakıyor.

Passat sedanın Avrupa’daki üretimini ve satışını sona erdiren Volkswagen,  CES 2023 fuarında ID.7 modelini resmen tanıtmıştı.

Volkswagen ID.7’ye akıllı havalandırma sistemi ekleniyor

Volkswagen ID.7’de kullanılacak akıllı havalandırma sistemiyle güneş ışınlarının geliş açısına göre aracın iklimlendirilmesi otomatik olarak yapılacak.

ID.7, anahtarı aldığı anda klimayı çalıştırarak, sıcak havalarda soğuk soğuk havalarda ise sıcak bir karşılama sağlayacak.

Araçta klima sisteminin kontrolü için 15 inçlik bilgi-eglence sistemi bulunuyor. Bununla birlikte sesli asistan sistemiyle de iklimlendirmeye müdahale edilebiliyor.

Örneğin, “Merhaba Volkswagen, ellerim üşüdü” komutu söylendiğinde direksiyon ısıtması devreye girebiliyor.

Klima otomatik fonksiyona alındığında camlarda yer alan sensörlerle güneş ışınlarının açısı algılanıp, güneşe direkt maruz kalan tarafa iklimlendirme yoğunlaştırılıyor.

Volkswagen ID.7 neler sunuyor

Las Vegas’taki CES 2023 fuarında Volkswagen ID.7’nin kamuflajlı ilk gösterimi gerçekleştirildi.

Markadan araçla ilgili çok fazla teknik bilgi paylaşılmadı. Gelen bilgiler arasında 15 inçlik bir bilgi eğlence sistemi ve artırılmış gerçeklik destekli head-up display sistemi dikkat çekiyor.

MEB platformu üzerine inşa edilecek araçla ilgili 700 kilometreye (WLTP) kadar menzil sunduğu bilgisi bulunuyor.

Volkswagen’in tanıttığı yeni ID.7 elektrikli sedanın, Passat modelinin yerini alması bekleniyor. CEO Thomas Schafer, “ID.7, 2026 yılına kadar pazara sunmayı planladığımız on yeni elektrikli modelden birisi olacak.” dedi.

Kaynak: Ensonhaber

Ensonhaber

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Peugeot, B segment elektrikli satışlarında Avrupa’da lider