DOLAR

32,6460$% -0.11

EURO

35,4037% -0.15

GRAM ALTIN

2.511,04%0,02

ÇEYREK ALTIN

4.049,00%1,37

TAM ALTIN

16.220,00%1,37

BİST100

10.851,78%-0,19

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a

Varan, Türkiye yollarına geri döndü

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Birinci etapta İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa merkezli seferlerle yine yolcularına hizmet vermeye başlayacak olan Varan, 2020 ahir yaklaşık 200 milyon TL’lik yekun yatırıma erişerek 100 otobüslük bir filo büyüklüğüne ulaşmayı ve yıl sonuna kadar 1.5 milyon yolcuya hizmet vererek 700 insana de iş imkanı sağlamayı hedefliyor.

Şehirlerarası yolcu taşımadığının öncü markalarından Varan, ’konforu ve güvenliği’ ön planda tutan yolculuğuna kaldığı taraftan devam ediyor. Üç yıl içerisinden bölümün en çok yolcu taşıyan ilk üç firmasından biri olama amacıyla yola çıkan şirket bu yılı hazırlık yılı olarak ilan etti. Bugün, bu yılki otobüs yatırımın ilki olma özeliği taşıyan ve 16 adet MAN marka teslim alan Varan, pandemi sürecine karşın yatırım yapmada ki kararlığını da ortaya koymuş oldu. MAPAR’dan alınan 16 otobüs, 9 Temmuz’dan itibaren seferlerine başlayacak. Otobüs şirketinin yine seferlere başlamasıyla önemli bir istihdam fırsatı da ortaya doğmuş olacak. Bugün itibariyle 250 insana iş imkanı sağlamış olan firma yıl sonuna kadar yekun istihdamı 700 kimseye çıkaracak.

Teslim merasimine Varan Turizm CEO’su ve Yönetim Heyeti Üyesi Kemal Erdoğan ve Varan Turizm Yönetim Heyeti Üyesi Kemal Soğancı katılarak firmanın yine kesime dönüşüne yönelik gayeleri, yeni sıradanlaşma süreci ve şirketin sonrasındaki amaçlarını açıkladı.

“Ülkemize ve kendimize güveniyoruz özlenen Varan’ı sevenleri ile buluşturuyoruz”

Firmanın tekrar seferlere başlaması hakkında konuşan Kemal Soğancı, “Şehirlerarası otobüs işletmeciliğinde uzun yıllardır varlık gösteriyoruz. Otobüs bizim için bir sevda, bir tutku. Sevdiğimiz işi yapmak ve o işi büyüterek ülkemiz kişisine hak ettiği hizmeti sunmak istiyoruz. Firmamız, bir döneme damgasını vurmuş dalın en prestijli markalarının başında geliyordu. Kişilerin hafızasında olumlu mekan etmiş bu markanın bölümden uzakta olmaması gerektiğini ve kaldığı konumdan yolcularına hoş seyahat anıları yaşatmaya devam etmesini istedik. Bu nedenle de bu yatırımı yaparak firmamızı tekrar sevenleri ile buluşturuyoruz.” dedi.

Yalnızca ülkemiz değil, tüm dünyanın olağan üstü bir dönemden geçtiğini aktaran Soğancı, “Böylesine sıra dışı süreçlerin ve belirsizliğin hakim olduğu bir dönemde kişilerin hatıralarında mahal etmiş esaslı bir marka yine hizmet vermeye başlıyor. Belirsizliğin belirleyici olduğu bu atmosferde bu türlü bir yatırıma yön vermek inanın kolay değil. Üstelik Varan üzere ismi kalite ile özdeşleşmiş, özlenen bir markayı yine sevenleri ile buluştururken onların beklentilerine en güzel şekilde karşılık verebilmeniz de gerekiyor. Bu nedenle bu yatırımın bölümümüz ve ekonomimiz için pahalı olduğunu düşünüyoruz. Biz ülkemize, kendimize ve markamıza çok güveniyoruz ve bu nedenle pandemi sürecinin oluşturduğu bu atmosferde fotoğrafın biraz daha netleşmeye başlamasıyla birlikte biz de seferlerimize başlama kararı aldık.” biçiminde konuştu.

“Hedefimiz üç yıl içinde markamızı en fazla yolcu taşıyan ilk üç markadan biri haline getirmek”

Kemal Erdoğan ise konuşmasında yeni sıradanlaşma süreciyle birlikte Varan’ın maksatlarına değindi. Erdoğan, kelamlarına şöyle devam etti: “İlk etapta yaklaşık 80 milyon TL bedelinde otobüs ve 20 milyon TL’lik alt yapı ile yekunda 100 milyon TL’lik bir yatırımla seferlerimize başlıyoruz. Gayemiz; 2020 ahir 200 milyon TL’lik yekun yatırıma erişerek 100 araçlık filo kurarak yıl sonuna kadar 1.5 milyon yolcuya hizmet verebilmek. Natürel pandemi sürecinin de tesiriyle bu yılı bir hazırlık yılı olarak kabul ediyoruz. Bu nedenle bizim önceliğimiz otobüs ve sefer sayılarından ziyade varan yolcusunun memnuniyetini, onların güvenliğini ve sıhhatini korumak.”

Firmanın tekrar yolcularıyla buluşmasının birebir zamanda önemli bir istihdam hamilesini de beraberinde getireceğini dile getiren Erdoğan, “Bugün itibariyle yaklaşık 250 insana iş imkanı oluşturmuş durumdayız. Bu yıl sonuna kadar 700 kimseyi bulacak. Doğal esas büyük istihdam hamlesi 2021 yılında olacak çünkü önümüzdeki yıla dair gayelerimiz çok daha büyük bu nedenle de oluşturacağımız istihdamda çok daha yüksek olacak.” dedi.

Tesis ve hizmetler noktasında firmanın geçmişte çok önemli ayrışan bir marka olduğunu hatırlatan Erdoğan, “Marka mirasının devamı niteliğinde pandemi sürecinin getirdiği yasal gerekliliklere ek olarak yolcularımız için ayrıcalıklı hizmetlerimiz olacak. Pandemi sürecinin müsaade verdiği ölçüde bunların ilki şahsi yolcu salonlarımız olacak ve yolcularımız otogarın kalabalığına girmeden rahatlıkla seyahatlerine bu noktadan başlayabilecekler. Hizmet kalitesini daha yanlışsız verebilmek ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutabilmek ismine ilk etapta kendi otobüs yatırımlarımız yüklü çalışmayı tercih ediyoruz. Bunun yanı sıra, daha önceden bildiğimiz kesimdeki saygın kişisel otobüs yatırımcılarından seçkin bir kadroyu da filomuza dahil ettik. Bizim önceliğimiz otobüs ve sefer sayılarından ziyade Varan yolcusunun memnuniyeti, onların güvenliği ve sıhhati olacak. Bu nedenle sayılardan çok insan odaklı bir anlayış ile yola çıkıyoruz. İnanıyoruz ki Kovid-19 virüsünün sebep olduğu bu süreç kısa zamanda son bulacak ve tekrar eski günlerde olduğu üzere kişiler toplumsal yaşantılarına geri dönecek. Biz de Türkiye’nin Varan’ı olarak bu süreçte özlenen firmamızın konforunu en düzgün seviyede yolcularımıza yaşatmaya kaldığımız mekandan devam edeceğiz’’ açıklamasında bulundu.

Varan ilk etapta İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa merkezli seferlerine başlıyor. İstanbul ve İzmir’de otogar dışındaki kişisel yolcu salonlarından Ankara’da ise mevzuat gereği terminal içerisindeki kişisel terminallerden seferler düzenlenecek. Yaz döneminin akabinde hizmet ağını genişletecek olan firmamın, hususî yolcu salonlarının sayılarını da arttırarak yolcularına konfor yaşatacağı belirtildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Yükselir Group savaş sonrası dönemdeki ülkelere güç santralleri yatırımı yapacak