a
  • Haberyum
  • Siyaset
  • Ümraniye’de Lider Yıldırım’ın yeni maksadı 400 eser

Ümraniye’de Lider Yıldırım’ın yeni maksadı 400 eser

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Ümraniye Belediye Lideri İsmet Yıldırım, 31 Mart seçimlerinde tekrar AK Parti’nin adayı olarak açıklandı. 2019’dan bu yana Ümraniye’ye kazandırdığı 271 kalıcı eser ile yeni devirde hedeflediği 400 yeni projeyi düzenlediği tanıtım toplantısı ile tüm Ümraniyelilere duyurdu.

ÜMRANİYE YENİ CAZİBE MERKEZİ OLDU

Başkan Yıldırım, 5 yıllık misyon mühletince Ümraniye’de imardan kentsel dönüşüme, ulaşımdan alt yapıya, etraftan kültür-sanata, eğitimden sıhhat ve toplumsal hizmetlere, gençlik ve spor hizmetlerinden afet uyumuna, halkla münasebetlerden dış münasebetlere kadar yaptığı çalışmalarıyla ilçe adeta bir cazibe merkezi haline geldi. Ümraniye’de kıymetli noktaları birbirine bağlayan ve üretimi tamamlanan yeni kavşaklar, temas yolları ile bin 549 araç kapasiteli 3 yeni otopark ulaşım sıkıntısına büyük oranda tahlil sağladı.

ÜMRANİYE’YE İTİBAR KAZANDIRAN PROJELER

Başkan Yıldırım’ın itibar projeleri olan ‘Millet Bahçeleri’ Ümraniye’ye nefes aldırdı. Ümraniye’ye 3 yeni meydan kazandıran Lider Yıldırım, 2 yeni meydanın daha temelini attı.

EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

İlçeye 12 yeni eğitim tesisi kazandırıldı. 7 eğitim tesisinin üretimi devam ederken, 25 yeni okul ve eğitim tesisinin üretimi da planlanıyor. Ayrıyeten Ümraniye’de 6 yeni kütüphane hizmete girerken, 2 kütüphanenin imali ise devam ediyor.

SAĞLIK VE TOPLUMSAL ALANDA YENİ HİZMETLER

Ümraniye’ye 4 aile sıhhati merkezi ile birlikte Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Ek Hizmet Binası hizmete açıldı.

Ümraniyelilerin sağlıklı, kaliteli ve hesaplı hizmet alabildiği 6 yeni toplumsal tesis yapıldı. Yeni ibadethaneler ilçeye kazandırıldı.

Ümraniye Belediyesi son 5 yılda 18 yeni spor tesisi yaparak, sportmenlerin hizmetine sundu. Ümraniye genelinde 67 tane çok hedefli saha ile 22 tane halı saha yapılırken, 5 adet yarı olimpik yüzme havuzu vatandaşların ve atletlerin hizmetine sunuldu.

ÜMRANİYE’YE YEPİSYENİ 400 ESER HEDEFİ

Başkan İsmet Yıldırım, yaptığı lansman programında Ümraniye’nin çehresini değiştirecek ve Ümraniyelilerin hayatına bedel katacak 400 yeni yapıtı tanıttı.

Başkan Yıldırım’ın yeni periyotta yapmayı hedeflediği projelerden kimileri şöyle;  

Kongre Merkezi ve Yamanevler Kent Parkı, Oyuncak Müzesi, Hekimbaşı Çocuk Köyü, Binicilik Tesisi, Hayvan Rehabilitasyon Merkezi, Çocuk Sanat Akademisi, Afet Lojistik Merkezi, Bilim Merkezi, Masal Meskenleri, Dijital Kütüphane, Moda Okulu ve Ümraniye Gül Festivali…

Bunların yanında yeni kütüphaneler, eğitim merkezleri, yeni yol ve kavşaklar, yeni spor merkezleri, yeni otoparklar, çok hedefli spor alanları, yeni okullar, kreşler ve anaokulları, ağız ve diş sıhhati merkezleri üzere çalışmalarda tamamlanarak en kısa müddette Ümraniyelilerin hizmetine sunulacak.

Başkan Yıldırım son olarak, “Bugüne kadar ne yaptıysak hepsi Ümraniyemizin hoş insanlarının verdiği dayanak sayesinde oldu. Yeniden o sayede olacak. Bu vesileyle geçen 5 yıllık süreçte takviyesini hiçbir vakit esirmeyen başta, Ümraniyemizin kadir şinas halkına, gençlere, mesken hanımlarına, esnafımıza, öğrenci kardeşlerime, fedakar dava arkadaşlarıma, vilayet ve ilçe teşkilatımızın değerli mensuplarına, saygıdeğer bakanlarımıza ve milletvekillerimize, bir arada vazife yaptığım kaymakamlarımıza ve bağlı ünite müdürlerine, lider yardımcılarıma, müdürlerime, çalışanıma ve tabi ki eşime ve aileme çok teşekkür ediyorum” dedi.

İŞTE ÜMRANİYE İÇİN HAZIRLANAN PROJELER:

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı’nda Türkiye’nin tavrı net olacak