a
  • Haberyum
  • Ekonomi
  • Türkiye’nin inşa ettiği “Cibuti Dostluk Barajı” açıldı!

Türkiye’nin inşa ettiği “Cibuti Dostluk Barajı” açıldı!

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Cibuti ile tam 400 yıldır dostuz. Bu dostluğumuzu da bundan sonra güçlendirecek, devam ettireceğiz.” sözünü kullandı. 

Bakan Uraloğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Cibuti’de Cibuti Tarım, Su, Balıkçılık ve Hayvancılık Bakanı Mohamed Ahmed Awaleh ile birlikte ‘Türkiye-Cibuti Dostluk’ barajının açılışını yaptı. 

Uraloğlu, barajın isminin ‘dostluk’ olmasından duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, “Çok hoş bir isim oldu. Bundan sonraki yapacağımız işlerde ‘dostluk abidesi’ olarak bize taraf çizeceğine inanıyorum.” dedi. 

Türkiye ve Cibuti ortasındaki bağlantıların ehemmiyetine değinen Uraloğlu, “Cibuti ile tam 400 yıldır dostuz. Bu dostluğumuzu da bundan sonra güçlendirecek, devam ettireceğiz. Yakın vakitte olan yağışlarda bu yaptığımız baraj hasebiyle Cibuti kentinin korunduğunu öğrenmiş olmaktan memnuniyet duyuyorum.” tabirlerini kullandı. 

Bakan Uraloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cibuti Cumhurbaşkanı Ismail Ommar Guelleh’in yakın bir dostça ilgisi olduğunu söyledi. 

Dost ve kardeş ülke Cibuti’de olmaktan duyduğu memnuniyeti lisana getiren Uraloğlu, “Biz yollar yapıyoruz, köprüler, barajlar yapıyoruz elbette değerlidir. Kendimi konutumda üzere hissediyorum. Ben Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere selamlarını getirdim. Siz burada ne kadar keyifli, ne kadar güçlü olursanız biz de Türkiye’de o kadar memnun o kadar güçlü olacağız. Barajımızın yapılmasında emeği geçen Cibuti yetkilileri ve Türkiye’deki DSİ Genel Müdürlüğümüze emeği geçen firmamıza teşekkürlerimi iletiyorum.” diye konuştu. 

Bakan Uraloğlu, daha sonra Cibutili yetkililerle birlikte ‘Türkiye-Cibuti Dostluk’ barajının açılış kurdelesini kesti. Uraloğlu, dostluk barajının açılış kurdelesini kestiği makası  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ileteceğini söyledi.

KAYNAK: HABER7

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

DASK, 6 Şubat sarsıntıları için 35 milyar liralık hasar ödemesi yaptı