a
  • Haberyum
  • Ekonomi
  • Tüm hazırlıklar tamam! İşte 1 Temmuz’dan itibaren hayatımızda değişecekler

Tüm hazırlıklar tamam! İşte 1 Temmuz’dan itibaren hayatımızda değişecekler

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Yeni tip korona virüs salgını nedeniyle bir vadedir örtük olan düğün salonları, internet kafeler ve oyun salonları olağanlaşma süreci kapsamında 1 Temmuz itibariyle tekrar hizmete açılacak olmaları nedeniyle son hazırlıklarını sürdürüyor. Bahçelievler Belediyesi ekipleri de düğün salonları ve kafelerdeki durumu mahallinde inceledi. Ekipler yerlerde masa ve sandalye dizilimi, toplumsal uzaklık kurallarına uyulup uyulmadığına, vatandaşlar için önlemlerin alınıp alınmadığına baktı. İşletme sahiplerine ihtarlarda bulunulurken bilgilendirici broşürlere dikkat edildi.

Sabah Gazetesi’nin haberine nazaran, işletme sahipleri mekanların girişinde ateş ölçümü yaparak dezenfektan ve maske verilmesinin ardından vatandaşların yerlere alınacağını belirtirken mekanlarındaki son hazırlıkları neredeyse tamamladıklarını belirtti. Düğün salonlarında masalardaki sandalye sayılarının azaltıldığı masalara kolonya koyulması dikkat çekerken ekipler, düğünlerde toplumsal uzaklık kurallarına uyulması gerektiğini belirtti.

“KAPI GİRİŞLERİNDE ATEŞ ÖLÇÜMÜ YAPILMASI GEREKİYOR”

Düğün salonlarındaki çalışmaları inceleyen ve vatandaşlar İçin sahalarda önlemlere dikkatle uyulması gerektiğini belirten Bahçelievler Belediyesi’nde hizmet yapan Pelin Tekin, “Öncelikle mümkün olduğunca açık ortamlarda düğün yapılması öneriliyor lakin mekan kısıtlaması ve ticari faaliyetler göz önünde bulundurulduğunda düğün salonları çoğunlukla örtük mekanlarda var. İşletme sahiplerinin sınırlı kurallara uyması gerekiyor sonra her bilinçli vatandaşın yapması gerektiğini üzere maskemizi ve dezenfektanımızı bulundurarak düğün tertiplerine katılacağız. Kapı girişlerinde ateş ölçümü yapılması gerekiyor, bununla ilgili gerekli çalışmalar aslında yapılmış. Düğün anında takı merasimi yapılmayacak, oyun ya da halay üzere şovlar de yapılamayacak. Bu hususlarda biz ikazlarımızı yapıyoruz. Düğün esnasında bu stil şikayetlerle karşılaşıldığında gerekli süreçler yapılacaktır” dedi.

“BÜTÜN ÖNLEMLERIMIZ ALINMIŞTIR”

Açılış öncesi vatandaşların sıhhati için tüm önlemlerin alındığını tabir eden internet kafe çalışanı Gülnara Aliyeva, “1 Temmuz’u çoktandır bekliyorduk, tam hazırız. Toplumsal uzaklık kuralına uyacağız, kapıda dezenfaktanlar kullanıyor ateş ölçümleri yapılıyor.

Müşteri kapıdan içeri girdiğinde zati ateşi ölçülecek. Bütün önlemlerimiz alınmıştır. Maskesiz esasen içeri alınmayacak. Her müşteri kalkıp gittikten sonra klavyeler, fareler, kulaklıklar masalar dezenfektan ile temizlenecek” halinde konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Resmi Gazete’de bugün (1 Temmuz 2020)