DOLAR

33,0350$% -0.08

EURO

36,0505% 0.06

GRAM ALTIN

2.557,89%-0,10

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

TAM ALTIN

16.608,00%0,67

BİST100

11.064,85%0,37

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a

TSKB’den 200 milyon dolarlık COVID-19 kredisi

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Türkiye’nin altyapı ve üretim bölümlerinde faaliyet gösteren ve COVID-19’dan olumsuz etkilenen kurumsal şirketlerin likidite gereksinimlerinin giderilmesi emeliyle 200 milyon dolarlık bir kaynak anlaşmasına imza attı.

Asya Altyapı Yatırım Bankası (AAYB) ile imzalanan anlaşma kapsamında, firmalara üç yıla kadar vadeli işletme sermayesi kredisi sağlanacak. Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın geri ödeme garantisi altında temin edilen kaynak, ulaştırma, güç, su, sürdürülebilir kentler, sağlık, bilişim ve iletişim teknolojileri üzere altyapı bölümlerine ve AAYB’nin stratejisi doğrultusunda tespit edilen üretim kesimlerindeki şirketlere kullandırılacak.

Hususla ilgili açıklama yapan TSKB Genel Müdür Vekili Ece Börü, “Bu dönemde ekonomiye yapılan her katkının hayati önem taşıdığının bilinciyle ve var gücümüzle çalışıyoruz. AAYB yönetim heyetinin onayladığı kredi paketi, kalkınma bankacılığının kısa dönemdeki meşakkatlere tahlil üretmesi ve dayanıklılığı artırması yönünde kıymetli bir katkı sağlayacaktır.” dedi.

“Bu dönemde ekonomiye yapılan her katkı hayati önem taşıyor”

Her şartta, Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınma seyahatindeki maksatlarına ulaşması ismine 70 yıldır çalıştıklarını dile getiren Ece Börü, anlaşmayla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “TSKB olarak, her şartta, ülkemizin sürdürülebilir kalkınma seyahatindeki gayelerine ulaşması ismine çalışmalarımıza 70 yıldır devam ediyoruz. Ülkemizde ilk hadisenin görüldüğü Mart ayından bu yana devam eden COVID-19 salgını, tüm dünyada olduğu üzere ülkemiz ekonomisinde de etkilerini gösterdi. Bu dönemde ekonomiye yapılan her katkının hayati önem taşıdığının bilinciyle ve var gücümüzle çalışıyoruz. AIIB yönetim heyetinin onayladığı kredi paketi, kalkınma bankacılığının kısa dönemdeki badirelere tahlil üretmesi ve dayanıklılığı artırması yönünde kıymetli bir katkı sağlayacaktır. Öte yandan AIIB ile 2018 yılından itibaren yenilenebilir güç ve sürdürülebilir altyapı yatırımları alanlarında devam eden işbirliğimizi, bu kredi programı ile bir adım daha öteye taşımanın memnunluğunu yaşıyoruz. T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın garantörlüğünde imzalanan bu yeni kredi anlaşmasıyla, ülkemizin sürdürülebilir ekonomik kalkınmasına, işgücü ve üretim tedarik zincirini muhafazaya yönelik takviyelerimizi sunmaya devam edeceğiz.’’

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Piyasalar – Avrupa Yükselişte; BP, Temettüsünü Azalttı