DOLAR

32,8560$% -0.61

EURO

36,0150% 0.08

GRAM ALTIN

2.551,53%0,06

ÇEYREK ALTIN

4.184,00%-1,32

TAM ALTIN

16.760,00%-1,32

BİST100

11.156,20%0,15

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
  • Haberyum
  • Teknoloji
  • TP-Link, küçük işletmeler için yeni WiFi tahlilini satışa sundu

TP-Link, küçük işletmeler için yeni WiFi tahlilini satışa sundu

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

TP-Link, yine sıradanlaşan ve çalışmaya başlayan küçük işletmeler için yeni WiFi tahlilini satışa sundu. Kablolu ağı kablosuz ağa dönüştüren bir erişim noktası (access point) olan TL-WA1201 model isimli eser, tıpkı zamanda üç farklı işleve daha sahip. Tek bir kasada dört WiFi işlevi sunan eser, bu sayede küçük işletmeler için ekonomik bir tahlil sağlıyor.

Küçük ofisler, kafeler, atölyeler, kuaför salonu üzere işletmeler için geliştirilen eser, hem inançlı hem de geniş kapsama sahasına sahip bir WiFi ağı oluşturuyor. Erişim noktası modu dışında WiFi menzil genişletici (range extender), çoklu SSID ve istemci (client) modları olan eser, küçük işletmelerin WiFi konusundaki tüm gereksinimlerini bir kasada sunuyor. 

TP-Link TL-WA1201 erişim noktası, Kısıtlı Portal (captive portal) özelliği sayesinde inançlı konuk ağı oluşturuyor. Müşterilerin bu ağa itimatla bağlanması ve ağ güvenliğinin de korunmasını sağlayan bu özellik, birebir zamanda işletmelere tanıtım yapma imkanı da sunuyor. Müşterilerin ağa bağlandığı sahifeyi istedikleri üzere tasarlayabilen işletmeler, bu sayede reklamlarını yapabiliyorlar, tanıtım bildirilerini iletebiliyorlar. Örneğin, müşterinin ağa dahi olabilmesi için reklamı görüntüleme koşulu getirilebiliyor. Ya da internet erişimi için bir seri terimi kabul etmeleri istenebiliyor. Bu sayede işletmeler hem marka bilinirliğini artırıyorlar, hem de daha inançlı bir ağ oluşturuyorlar.

Eserde konum alan Çoklu SSID modu sayesinde aslında tek bir ağ altında, farklı erişim özellikleri olan dört münferit alt ağ oluşturulabiliyor. Isimleri ve erişim özellikleri farklı olan bu ağlar ile örneğin işçinin eriştiği WiFi ağı ile müşteri ağı ayrılabiliyor. Bu da güvenliği ve teftişi kolaylaştıran önemli bir özellik. Bu özellik, bölümler ya da işçiler arasında WiFi erişim ilkeleri farklı olan küçük ofislerin de ‘Ofis 1-2’ ya da ‘Muhasebe, Yönetim’ vb formunda dörde kadar farklı ada sahip ağ oluşturmasına imkan veriyor.

Genişletilmiş WiFi Kapsama Meydanı

TP-Link’in yeni eseri, küçük işletmelerin daha geniş bir WiFi ağı kurmalarını da sağlıyor. Eserin menzil genişletici modu ve hüzmeleme teknolojisi (beamforming) sayesinde çok daha geniş WiFi ağı kuruluyor ve ağa bağlanan cihazların yönüne gerçek WiFi sinyali gönderilebiliyor. TL-WA1201 üzerindeki dört harici anten, uzun aralıklarda bile ofisin ya da meskenin her zaviyesine WiFi sinyallerini eriştirebiliyor.

TP-Link’in yeni erişim noktasının heyetimi da çok rahat. Ethernet kablosu üzerinden güç almayı sağlayan PoE (Power over Ethernet) özelliği sayesinde, elektrik prizi olmayan konumlara de kolayca monte edilebilen eser, her bölgede tasarruf rahatlığı sağlıyor. Zarif bir görünümü olan cihaz, duvara da monte edilebiliyor. 

Çift bant desteği olan ve 802.11AC standardındaki eser, bu sayede daha süratli ve performansı yüksek WiFi ağı oluşturuyor. Yekunda 1200 Mbps (5 GHz bandında 867 Mbps, 2.4 GHz bandında 300 Mbps olmak üzere) kablosuz suratlara ulaşabilen eser, ağ yoğunluğunu iki banda dağıtarak tıkanıklığı önlüyor. MU-MIMO teknolojisi ise iki kat daha süratli performans sağlıyor.

Başkaca eser üzerinde mahal alan Gigabit Ethernet girişi sayesinde, İnternet servis sağlayıcının sunduğu gigabit bant genişliği tam olarak kullanılabiliyor. Konut tasarruflarında ise cihazın istemci modu sayesinde bu ilişki noktasına PC, IPTV, oyun konsolu üzere cihazlar yüksek süratte bağlanabiliyor.

TL-WA1201 erişim noktası, tıpkı zamanda konutlarda de rahatlıkla kullanılabiliyor. Eserin tavsiye edilen satış fiyatı ise 63 dolar.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

HP 2019 Sürdürülebilir Tesir Raporu‘nu yayınladı