a

THY’den 2’nci pilot aday adayları için iş ilanı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Türk Hava Yolları(THY), büyüme gayeleri doğrultusunda yetiştirilmek üzere ikinci pilot aday adayları için iş ilanı açtı. 

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya nazaran, yetiştirilmek üzere ikinci pilot aday adayları için açılan ‘Take-Off Cadet’ ilanı kapsamında kısım farketmeksizin tüm lisans mezunu,  01 Ocak 1994 ile 31 Aralık 2003 tarihleri ortasında doğan şahısların THY ailesine katılmak için müracaat yapabileceği belirtildi.  

İstihdam sürecinde başarılı olan adayların, 2 sene boyunca eğitim göreceği; adayların eğitim sırasında 2 brüt taban fiyat maaş, konaklama, kira yardımı, yemek kartı, sigorta ve indirimli bilet haklarından faydalanabileceği kaydedildi.

ÇALIŞAN SAYISININ 2024 YILINDA 85 BİNE ÇIKARILMASI HEDEFLENİYOR 

Açıklamada THY İdare Heyeti ve İcra Komitesi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat’ın yapılacak alımlara ait görüşlerine de yer verildi. Bolat, “‘Dünyanın en çok noktasına uçan havayolu olarak güçlü finansal yapımız ve geleceğe dönük amaçlarımız doğrultusunda filomuzu ve çalışan sayımızı artırmaya devam ediyoruz. 2024 yılı sonuna kadar 75 bin kişilik ailemizi, iştiraklerimizle birlikte yapacağımız işe alımlarla 85 bine artırmayı hedefliyoruz. Her vakit olduğu üzere önümüzdeki periyotta de bayrağımızı göklerde gururla dalgalandırmaya devam edeceğiz” tabirlerini kullandı. 

Bu doğrultuda açılan ‘Take-Off Cadet’ alımı ilanına ve  diğer açık durumlara müracaatların THY’nin meslek.thy.com adresinden gerçekleştirilebileceği bildirildi.

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

13 ilaç daha geri ödeme listesine alındı