DOLAR

33,0350$% -0.08

EURO

36,0505% 0.06

GRAM ALTIN

2.557,89%-0,10

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

TAM ALTIN

16.608,00%0,67

BİST100

11.064,85%0,37

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a

Talih oyunlarında “özel” dönem

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

CEYHUN KUBURLU

Milli Piyango Yönetimi (MPİ) tarafından yürütülen baht oyunları, 1 Ağustos prestijiyle Demirören-Sisal iştirakindeki Sisal Baht Şirketi’ne devredildi. Bu zaman ile birlikte baht oyunlarında esaslı değişikliklere gidildiği gözlendi. İkramiye fiyatları artarken, kupon bedellerine de yüzde 100 artırım yapıldı. Sayısal Loto’nun ismi Çılgın Sayısal Loto olurken, 49 sayı 90’a çıkarıldı. Talih oyunlarında Hafriyat Kazan oyunları ismi altında gerçekleştirilen canlı oyunlar dikkat çekti.

Birinci çekilişler devretti

Sisal Baht Şirketi ilk olarak 2 ve 3 Ağustos tarihlerinde yapılacak çekilişlerin duyurusunu yaptı. Sisal Talih, Üstün Loto’nun ilk çekilişini 2 Ağustos 2020 tarihinde saat 20:00’da gerçekleştirdi. 6 bilen çıkmadığından 25.5 milyon TL’lik büyük ikramiye sonraki çekilişe devretti. İkinci çekiliş de 3 Ağustos günü gerçekleşti. Çılgın Sayısal Loto 50 milyon lira ikramiye verecekti lakin kazanan çıkmadı. Gün boyunca terminallerde yaşanan sorun dikkat çekti. Birçok terminal sahibi toplumsal medyadan sistemlerinin çalışmadığına dair açıklamalar yaptı.

49’dan 90 sayıya çıktı

Yeni kuponlarıyla ve oynama sistemiyle birlikte ikramiyeler değişti. Yenilenen oyun sistemi ile daha büyüyen ikramiyeleri kazanmak için Çılgın Sayısal Loto 90 numaradan 6 tanesi seçilerek oynanacak. Çoklu çekiliş seçeneğiyle de birden fazla çekiliş için oynanabiliyor. Öte yandan yenilenen Üstün Loto ve Çılgın Sayısal Loto oyunlarında yeni dönemle birlikte artık 2 tutturanlara da ikramiye verilecek. Sistem ismi altında yapılan çalışmada daha fazla para ödeyerek 6’dan fazla sayı seçme talihiniz da olacak.

Kolon fiyatına yüzde 100 artırım

Sayısal Loto’da bir kolunun fiyatı 1,5 TL’den 3 TL’ye çıkarıldı. Yüzde 100 oranında artırım yapılan Sayısal Loto dışında Kolonu 1 TL olan Baht Topu’nun kolon fiyatı 2 TL’ye, kolonu 1 TL olan On Numara’nın kolon fiyatı ise 2 TL’ye yükseltildi. Böylelikle 10 Numara’nın da tam kolonu da 5 liradan 10 lira oldu.

İnternet sitesi dikkat çekti

Talih oyunlarının Demirören-Sisal iştirakine geçmesiyle www.millipiyangoonline sitesine yüklenen oyunlar dikkat çekti. Sitede Hafriyat Kazan oyunları ismi altında ilk sefer internetten oynanabilecek olan 15 farklı oyun bulunuyor. Bu oyunlarda 50 TL’ye kadar bahis yatırılabiliyor. Lakin sitede bu oyunları oynamak isteyen kullanıcılar farklı alan isimleriyle oluşturulan sitelere yönlendiriliyor. Sisal Talih Oyunları bu mevzuyla ilgili olarak bir açıklama yapmadı. Lakin site kullanıcıların da dikkatini çekti.

CEO Ergün: 50 milyon Euro harcadık

Sisal Talih olarak, yaygın erişim ağı ve talih oyunları alanındaki memleketler arası tecrübeyle Türkiye ekonomisine katkı sunmak üzere yola çıktıklarını anlatan Sisal Talih CEO’su Selim Ergün, “1 Ağustos 2020 tarihinde faaliyetlerimize başladık. Bundan sonraki 10 yıl boyunca karşılığı nakit olan baht oyunlarının düzenlenmesine ilişkin iş ve hizmetleri, Sisal Baht üstlenecek. Bu doğrultuda altyapı, teknoloji, insan kaynakları, satış kanalları ve pazarlamaya, 50 milyon Euro’luk, kapsamlı bir yatırım yaptık. Eser yelpazesine orijinal oyunlar kazandırarak, farklı bir talih oyunları tecrübesinin yaşanacağı, yesyeni bir dönem başlatıyoruz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kimyacı büyük yatırım için makinede %50 hibe istiyor