a

Spotify’dan George Floyd anısına verilen karar

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Geçen haftadan beri ABD’de yaşanan protestoların odağında Minneapolis’te bir polis memurunun George Floyd’u acımasızca katletmesi bulunuyor. ABD’nin ırkçılık karşısındaki tutumunu tekrar gün yüzüne çıkaran bu olayın ardından birçok şirket bu olayı protesto etti. En son Spotify’dan bir hamle geldi. Sevilen popüler müzik ve podcast dinleme platformu Spotify, George Floyd anısına verdiği karar ile dikkat çekiyor.

Spotify George Floyd anısına verdiği karar ile dikkat çekiyor

ABD’de yaşanan karışıklık ve George Floyd’un öldürülmesinin ardından, daha yeni PS 5’in tanıtım tarihinin ertelendiğini duyurmuştuk. Bunun ardından Call of Duty yeni gelecek güncellemesi için, ”böyle bir zamanda güncelleme yayımlamayacağız”, diyerek olaya tepkisini göstermişti.

George Floyd’un öldürülmesinin ardındaki tepkilere bir başka destek daha geldi. Spotify George Floyd anısına verdiği karar ile birlikte çalma listelerine ve podcast’lere 8 dakika 46 saniyelik sessizlik anı ekliyor. Popüler platform, söz konusu olaylara sessiz kalmadığını ve yaşanan kaybın acılığına dikkat çekiyor.

Spotify George Floyd anisina verdigi karar

Bildiğiniz gibi bu 8 dakika 46 saniye, Minneapolis’te eski polis memuru Derek Chauvin’in George Floyd’un boynunu diziyle tutma süresi. Acı olaya gönderme yapan Spotify, yalnızca ABD’de değil dünyanın her yerinde yaşanan olaylara kendince bir hamle yapmış oluyor.

Spotify’ın söz konusu eylemi ise polis şiddetini ve ırkçılığını protesto etmek için tasarlanan hareketin bir parçası olarak gösteriliyor. Yayımlanan bir blog yazısında da görüldüğü kadarıyla salı gününden itibaren bu 8 dakika 46 saniyelik süre ile karşılaşmak çok olası.

Kaynak: ShiftDelete

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Android 11 Beta yanlışlıkla yayınlandı