a

Sony’nin yeni A8 4K HDR OLED TV’leri satışa sunuldu

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

A8’in merkezinde, imaj donelerini hassasiyetle tahlil ederek saf siyah, yüksek parlaklık ve gerçekçi imgelerle OLED’in ağır kontrastını ortaya çıkaran X1 Ultimate Imaj İşlemcisi konum alıyor. A8’i farklı kılan sair bir özellik ise, ilk kere bir OLED TV’de Sony’nin kendi geliştirdiği X-Motion Clarity teknolojisinin kullanılmış olması. Bu sayede süratli hareketler dahi akıcı ve net görünüyor. Hareketli imajlar, bulanıklığı en aza indirecek biçimde hassasiyetle denetim ediliyor, böylelikle yüksek süratli sahnelerde imajlar daha az parlaklık kaybıyla aslına sadık kalıyor.

A8 TV’ler, televizyon ekranını hoparlöre dönüştüren Acoustic Surface Audio teknolojisi sayesinde, Sony’nin çok boyutlu bir görsel-işitsel deneyim sunuyor. Ekranın ardındaki aktüatör, fark edilmeyecek halde titreşerek ses üretiyor; böylelikle duyduğunuz ses (örneğin karakter diyalogları ya da otomobil motoru), sahnede aksiyonun gerçekleştirdiği konumdan geliyor. Bu teknoloji, Sony’nin ekranı televizyonun kenarlarıyla buluşturan ince, tek kesimli dizaynıyla bir araya gelerek dikkatiniz dağılmadan manzaraya odaklanmanızı sağlıyor. Televizyonun gerisine görünmez formda entegre edilmiş iki subwoofer ise daha dinamik, bas yüklü bir ses ortamı yaratıyor.

Sony’nin A8 4K HDR OLED TV’leri, manzara ve ses kalitesini rastgele bir ortama nazaran optimize etmek üzere geliştirilmiş yeni bir teknoloji olan Ambient Optimization (Ortam Optimizasyonu) teknolojisine sahip. Bu teknoloji, manzara parlaklığını odadaki ortam ışığına nazaran otomatik olarak ayarlıyor; aydınlık odalarda parlaklığı yükseltip karanlık odalarda azaltarak izlenebilirlik sunuyor. Velev odada bulunan perde ya da mobilya üzere sesi emebilecek ya da yansıtabilecek nesneleri tespit ediyor ve ses kalitenizde kayıp yaşanmaması için akustiği buna nazaran ayarlıyor.

A8 serisi, Google Assistant, Google Play Store ve Chromecast’i yerleşik olarak içinde barındıran Android TV özelliği ile kullanıcılara içerik, hizmet ve cihazlara kendi platformu üzerinden erişme imkanı sunuyor.  

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Evvelce hiç gözlenmeyen astronomik bir nesne keşfedildi