a

Sony’den PlayStation 5 oyunları için iddialı açıklama

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

PlayStation 5 oyunları için bekleyenlerin sayısı oldukça fazla. 11 Haziran 2020 tarihinde tanıtılan yeni nesil konsol, Sony’nin stüdyoları tarafından hazırlanan özel oyunlara da ev sahipliği yapacak.

Sony PlayStation 5 oyunları için temkinli davranıyor

Sony cephesinden yapılan bir açıklama bütün dikkatleri üzerine çekti. Japonya merkezli firma, Horizon: Forbidden West ve Marvel’s Spider-Man gibi oyunların PlayStation 5’in bütün yeteneklerini ön plana çıkaracağını düşünüyor.

Bu bağlamda PlayStation 5 adına hazırlanan özel oyunlara hususi bir ilgi gösteren Sony, bu oyunların her zamankinden daha çok önemli olduğunu ifade etti.  Oyun geliştiricilerinin üzerindeki baskı her geçen gün artıyor.

Sony, oyun stüdyoları tarafından geliştirilen yapımları yakından takip ediyor. Bu bağlamda ilgili tanıtım etkinliğinde gösterilen 28 oyundan dokuzu Sony’nin kendi stüdyolarında geliştirildi. Bu oyunlar sadece PlayStation 5’te oynanabilecek.

Bu yapımlardan 14 tanesi de PlayStation 5 için özel olarak hazırlanan oyunlar arasında yer alıyor ancak bu yapımların aynı zamanda PC platformu için de piyasaya sürüleceği söyleniyor. Peki Simon Rutter bu konu hakkında neler söyledi?

PlayStation’da yönetici olarak çalışan Simon Rutter, PlayStation 5 ile oyunların birbirlerinden en verimli şekilde yararlanması gerektiğini düşünüyor. Rutter, oyun geliştiricilerinden bu konsolda var olan bütün özellikleri gün yüzüne çıkarabilecek oyunlar istiyor.

Sony’nin Avrupa şubesinde çalışan Rutter, Gran Turismo 7 için şunları söyledi: “Bu yapım PlayStation 5’te var olan, birkaç istisna hariç, her teknolojik altyapıdan yararlanacak. Ön yükleme süreleri kısalacak.”

“Konsolumuzda bulunan 3 boyutlu ses özelliği sayesinde bir Ferrari’nin kükremesini duyabileceksiniz ve bir Maserati’nin motoru ile bu kükremenin arasında var olan farkı algılayabileceksiniz.”

“Otomobilinizi DualSense kontrolcüsünü kullanarak sürdüğünüzde pürüzsüz olan bir yarış pisti ile çakıl dolu olan bir yarış pisti arasında var olan farkı hissedeceksiniz. Yumuşak bir gaz pedalına basmak, sert bir fren pedalına basmaktan daha farklı bir şekilde hissetmenize sebep olacak.”

PlayStation 5 için hazırlanan özel oyunlar

Horizon: Forbidden West (Sony/Guerilla Games)
Gran Turismo 7 (Sony/Polyphony)
Demon’s Souls (Sony/FromSoftware/Bluepoint)
Returnal (Sony/Housemarque)
Destruction All Stars (Sony/Lucid Games)
Astro’s Playroom (Sony/Japan Studio)
Ratchet and Clank: Rift Apart (Sony/Insomniac)
Sackboy: A Big Adventure (Sony/Sumo)
Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (Sony/Insomniac)
Bugsnax (Young Horses)
Deathloop(Bethesda)
Ghostwire: Tokyo(Bethesda)
Godfall(Gearbox Publishing/Counterplay Games)
Goodbye Volcano High(KO-OP)
JETT : The Far Shore (Superbrothers)
Kena: Bridge of the Spirits (Ember Lab)
Little Devil Inside (Neostream Interactive)
Oddworld Soulstorm (Oddworld Inhabitants)
Project Athia (Square Enix/Luminous Productions)
Solar Ash (Annapurna Interactive/Heart Machine)
Stray (Annapurna/Blue Twelve Studio)
Tribes of Midgard (Gearbox Publishing/Norsfell)
The Pathless (Annapurna Interactive/Giant Squid)

Kaynak: ShiftDelete

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

ARM işlemcili MacBook 12 inç için ilk bilgi geldi