a

Sony, yeni kablosuz hoparlörlerini görücüye çıkardı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

 

Sony’nin yeni geliştirdiği X-Balanced Hoparlör Ünitesi yüksek ses kalitesi ve güçlü ses basıncı sunuyor. Ünitenin dairesel olmayan formu, hoparlör diyaframının yerini maksimize ederek daha vurucu baslar için ses basıncını artırıyor. Ek olarak, birebir ses basıncını korurken sürücü gezinimini azaltarak daha az bozulma sağlıyor. Örneğin XB33 üzerindeki ses basıncının seviyesi yaklaşık %30 artırılırken bozulma orantısı bir evvelki modele kıyasla (SRS-XB32) yaklaşık %25 azaltıldı.

Klasik bir hoparlör ünitesindeki dairesel diyaframdan farklı olarak, XB43’teki X-Balanced Hoparlör Ünitesi’nde neredeyse dikdörtgen biçiminde bir diyafram bulunuyor. 2 taraflı hoparlör sistemi düşük-orta frekanslar için olan woofer’ı yalnızca daha yüksek frekans yelpazesine kişisel bir tweeter ile birleştiriyor. 

XB33 ve XB23’teki X-Balanced hoparlör ünitesi, yeni geliştirilen, dairesel olmayan bir diyafram ve merkez-dışı bir dizayna sahip. Bu yeni tasarım, hoparlör diyaframını maksimize ederek daha fazla ses basıncı yaratıyor ancak hoparlörlerin boyut olarak kompakt olmasına imkan veriyor. 

Sağlam ve hafif MRC (Mika ile Güçlendirilmiş hücre tipi) koni ve toz kapağı, ses kalitesinin güzelleştirilmesine ek sağlıyor. Pasif yan radyatörlerin yerleşimi de her üç modelde birden nezih bas sesi üretmek üzere optimize edildi.

Hoparlörler çok kapsamlı darbe testlerinden geçirildi ve son teknoloji eseri darbeye dayanıklı tasarım sayesinde, günlük tasarrufta kaçınılmaz olarak karşılaşılan düşme, çarpma ve çiziklere karşı koyabilecek güce sahip hale getirildi. 

 

 

Ek olarak, yeni Party Connect özelliği ile 100’e kadar entegrasyonlu kablosuz hoparlör ile Bluetooth teknolojisi üzerinden ilişki kurup müziği ve ışıkları herkesin tıpkı ritimle dans edebileceği halde senkronize edebilirsiniz.

 

Hoparlörleri artık yeni USB-Tip-C ile şarj edebiliyorsunuz. 24 saate kadar pil ömrü ile birlikte ayrıyeten akıllı telefonunuzu şarj etmek üzere USB Tip-A ile hoparlöre bağlayabilirsiniz. Müziklerinizi telefonunuz şarj halindeyken de dinlemeye devam etmek için Bluetooth teknolojisi ve NFC kullanarak hoparlörünüze bağlanmanız ehil.

SRS-XB43, SRS-XB33 ve SRS-XB23 modeli Ağustos 2020’den itibaren satışa sunulacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Sony’nin yeni A8 4K HDR OLED TV’leri satışa sunuldu