a

Sony, bir PlayStation oyununun fişini çekti

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Çok amaçlı oyun konsolu olarak tanıtılan PlayStation Vita, 17 Aralık 2011 tarihinde piyasaya sürülmüştü. Sony, PlayStation Vita oyunları ile vakit geçiren oyuncuları üzen bir hamlede bulundu. Peki o hamlenin detayları neler?

PlayStation Vita oyunları için yeni bir dönem mi başlıyor?

Son zamanlarda niteliğin yanı sıra niceliğe de önem veren Japonya merkezli firma, bugün, bir yapımın sunucularını sessiz sedasız bir şekilde kapattı. Bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapmayan Sony, bu stratejiyi sürdürebilir.

Alınan bilgilere göre sunucularının fişi çekilen oyunun Killzone: Mercenary olduğu belirlendi. 2013 yılında satışa sunulan FPS oyunu, küçük ama aktif bir oyuncu topluluğuna sahip. Killzone’un oyuncuları neye uğradığını şaşırdı.

PlayStation Vita oyunları

Bu şaşkınlığın esas nedeni, PlayStation yetkililerinin ilgili sunucuları kapatma konusundaki tavrı oldu. Zira Killzone: Mercenary’nin oyun sunucuları aniden kapatıldı. Killzone’u seven oyuncular, Sony’den bu konu hakkında bir açıklama bekliyor.

Bundan böyle bu yapımın çok oyunculu oyun moduna girilemeyecek. PlayStation yetkilileri daha önce de sunucu kapatma stratejisine başvurmuştu. Sunucuları kapatılan diğer oyunlarda ise bu konuya ilişkin bilgiler önceden verilmişti.

PlayStation Vita

Sony’nin neden böyle bir karar aldığı henüz belli değil. 7 yaşında olan Killzone: Mercenary, ne yazık ki PlayStation Vita konsolunda beklenen başarıyı sağlayamadı. Son olarak bu kapatma işleminin kalıcılığı hakkında bir bilgiye ulaşılamadı.

Diğer PlayStation Vita oyunları için de böyle bir uygulama başlatılabilir.

Kaynak: ShiftDelete

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

5G Destekli ZTE Axon 11 SE’nin tasarımı kesinleşti!