DOLAR

32,7843$% 0.04

EURO

35,2146% 0.04

GRAM ALTIN

2.456,34%-0,04

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

TAM ALTIN

15.697,00%1,80

BİST100

10.471,32%0,76

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
  • Haberyum
  • Siyaset
  • Son Dakika: Danıştay ve AYM’nin kararına Erdoğan’dan sert tepki!

Son Dakika: Danıştay ve AYM’nin kararına Erdoğan’dan sert tepki!

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12-13 Şubat’ta BAE’ye gerçekleştirdiği ziyaretin akabinde 14 Şubat’ta 12 yıl sonra birinci sefer Mısır’a ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaretlerinde Mısırlı Mevkidaşı Sisi ve BAE Devlet Lideri Zayed Al ile görüşen Erdoğan, yurda dönüşü sırasında uçakta ortalarında Ülke TV Genel Yayın Direktörü ve Haber7 Müellifi Hasan Öztürk’ün de olduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, “Anayasa Mahkemesi’nin almış olduğu bu kararları hazmedemiyorum. Danıştay vakit zaman yapıyor, bu çeşit kararlarla bizi rahatsız ediyor ancak Anayasa Mahkemesi’nin sık sık bu cins kararları alması bizi önemli manada rahatsız ediyor” açıklamasında bulundu.

DANIŞTAY VE AYM’YE SERT TEPKİ!

Erdoğan, yüksek yargıya ait açıklamasında “Sessiz kalmamız mümkün değil, hazmedemiyorum!” dedi.

Soru: FETÖ’yle irtibatlı olduğu gerekçesiyle 450 hakim ve savcı ihraç edilmişti. Danıştay 5. Dairesi bu 450 hakim ve savcıyı vazifeye iade etti. Bu skandala HSK’nın bir itirazı vardı. Danıştay bu itirazı değerlendirmeye almadı. Bu skandal kamuoyunda da çok önemli reaksiyon gördü. Bu mevzuda fikirlerinizi ve tutumunuzu merak ediyoruz.

“FETÖ denen bu şer şebekesinin, terör yapılanmasının belini kırdık.” diyen Erdoğan, “FETÖ bataklığını kuruttuk fakat sinekleri temizleme işimiz daha devam ediyor. Biz FETÖ’nün iç yüzünü anlatmaya, onlarla her alanda çaba etmeye devam edeceğiz. Uğraşımız bitmiş değil. Son kukla da Türkiye’ye ziyan veremez hale getirilene kadar devam edeceğiz. Yüzlerindeki değişik maskeleri yırtıp atıyoruz ve bunlar böylelikle meydana çıkıyor. Her kılığa giren bu iradesiz şarlatanların ensesinde olacağız. Ancak Danıştay’ın aldığı bu karara da sessiz kalmamız mümkün değil.” açıklamasında bulundu.

“HAZMEDEMİYORUM!”

Erdoğan, “Nasıl ki Anayasa Mahkemesi’nin aldığı kimi garip kararlarda Cumhur İttifakı olarak reaksiyonsuz kalmıyorsak, bunda da sessiz kalamayız. Ayrıca Anayasa Mahkemesi’nin almış olduğu bu kararları hazmedemiyorum.Danıştay vakit zaman yapıyor, bu çeşit kararlarla bizi rahatsız ediyor fakat Anayasa Mahkemesi’nin sık sık bu cins kararları alması bizi önemli manada rahatsız ediyor. Mesela Anayasa Mahkemesi bir de BTK’yla ilgili bir karar almış. Hani bunun neresinden gireceksin? Nasıl bu türlü bir karar alınır? Biz de bu işin üzerine üzerine giriyoruz, gideceğiz. Danıştay’da da bu işin yeniden birebir formda takipçisi olacağız.” sözlerini kullandı.

DEPREM BÖLGESİNDEKİ ÇALIŞMALAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Deprem bölgesinde yaptığımız ziyaretlerde vatandaşlarımız bize iktidarımızın onları dışarıda bırakmadığını, kelamında durduğunu tabir ettiler. Biz bölgede imali devam eden konutları tamamlamaya çalışıyoruz. İnşaatlar bitip konutlar tamamlandıkça da sahiplerine teslim ediyoruz. Kelamımızı tutarak gibisi görülmemiş bir inşaat seferberliğini başlattığımızı ortaya koyduk. Bunu aslında muhalefet de çok yeterli biliyor. Hatay’da geçen gün muhalefetin belediye liderlerini, genel liderlerini halk orada yuhaladı. Meydana bile sokmadı. “Biz size inanmıyoruz. Siz bizi aldattınız. Artık utanmadan tekrar karşımıza çıkıyorsunuz.” dediler. Bölgede konutları, köy meskenlerini, ahırları peyderpey yapmaya devam ediyoruz. İnşallah bitirdikçe de bunları vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. Konutlar altyapısıyla, üst yapısıyla inanç veriyor.” dedi.

“Depremzede kardeşlerimizi en kısa müddette inançlı, huzurlu ve güçlü yuvalarına kavuşturmak için gece-gündüz koşturuyoruz.” diyen Erdoğan şunları söyledi: 

“Sadece ziyaret ettiğimiz beş vilayetimizde kuralarını çekerek hak sahiplerine teslim ettiğimiz konuk ve köy meskeni sayısı 31 binin üzerindedir. İnşallah iki ay içinde sarsıntı bölgesi genelinde 75 bin konutun teslimini gerçekleştireceğiz. Takip eden periyotta de her ay 15-20 bin civarında konut ve köy konutunu hak sahipleriyle buluşturacağız. Böylelikle temel atmanın üzerinden bir sene geçmeden inşaatları bitirme kelamımızı kıymetli ölçüde yerine getirmiş olacağız. Yılsonuna kadar gayemiz, 200 bin meskeni vatandaşlarımıza teslim etmektir. Akabinde bu sayıyı hızla 390 bine ulaştıracağız. Yola devam ediyoruz. Gayemiz, halkımıza hizmetlerimizi daha faal bir biçimde ulaştırabilmek için mahallî idarelerde halkımızın dayanağıyla çok önemli bir muvaffakiyet kazanmak. Buralarda da çalışmalarımızı en hoş halde sürdürüyoruz.”

ERZİNCAN’DA FACİA: İSİMLİ SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

“Burada da maalesef böylesine büyük boyutta bir heyelan yaşandı. 600 civarında madencinin çalıştığı bu yerde 9 vatandaşımız maalesef şu anda toprak altında. Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.” diyen Erdoğan, “İlk andan itibaren valimiz bölgedeydi. İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya şahsen AFAD’la birlikte olaya müdahil oldu. Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar bizimle beraberdi. Yurda dönmesinin olay yerine geçmesinin yararlı olacağını düşündük ve onu da süratlice bölgeye gönderdik. Bugün prestijiyle İçişleri ile Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanımız olayları yakından takip ediyorlar, çalışmaların koordinesini üstlenmiş durumdalar. Bu heyelanın teknik incelemeleri, soruşturmaları başladı. Soruşturmaların sonucuna nazaran adımlar kesinlikle atılacaktır. Bu basamakta önceliğimiz madencilerimize ulaşabilmek.” açıklamasında bulundu.

“CUMHUR İTTİFAKI OLARAK ÇALIŞMALARIMIZI YAPIYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar her periyot, her seçim öncesi maalesef yaşadığımız olaylar. O denli yahut bu türlü ne yaparlarsa yapsınlar, her şey olacağına varacak. Şurada seçimlere iki ay bile yok. Artık geri sayım başladı. MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli de partisinin küme toplantısında çok açık, net birtakım konuları ortaya koydu. Birebir kanaatleri ben de paylaşıyorum. Muhalefet bilhassa mülteci sıkıntısını gündeme getiriyor. Bunların hiçbirinden onlara ekmek çıkmaz, boşuna uğraşıyorlar. 31 Mart mutlaka kimilerinin siyaset sahnesinden büsbütün silindiğini göreceğimiz gün olacaktır. Nasıl ki 28 Mayıs’ta kimileri silindiyse, kimileri şu anda yarım yamalak ayakta durmaya çalışıyorsa bunların sonucu de misal olacak. Bu bakımdan biz teşkilatlarımızla ağır bir halde gerek büyükşehirlerde gerek vilayetlerde, ilçelerde Cumhur İttifakı olarak çalışmalarımızı yapıyoruz. Artık de meclis üyeleriyle ilgili çalışmaları arkadaşlarımız Ankara’da genel lider vekillerimiz ile birlikte yürütüyorlar. İnşallah biz de kendilerine katılacağız. Malum benim Samsun mitingim var. Samsun bizim için çok çok değerli. Ondan sonra Giresun, Ordu mitinglerimizi yapacağız. Böylelikle Karadeniz’i şöyle bir toparlayalım istiyoruz.” dedi.

KAYNAK: HABER7

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Murat Kurum tek tek anlattı: ‘Risksiz İstanbul’ projesinin ayrıntıları aşikâr oldu!