a

Sinop’ta Deneyap Proje Şenliği

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Sinop Gençlik Merkezi Deneyap Teknoloji Atölyesi’nde eğitim gören öğrencilerin yaptığı projeler sergilendi.

Sinop Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Sinop Gençlik Merkezi bünyesinde elektronik programlama ve nesnelerin interneti eğitimi alan genç öğrenciler eğitimlerin sonucunda hayal ederek tasarladıkları ürünler görücüye çıktı. Lise ve ortaokul öğrencileri tarafından tasarlanan projeler arasında bluetoothlu deniz temizleyici, tenis antrenörü, hava savunma sistemi, deprem sensörlü ev, otomatik çiçek sulama sistemi, güvenli garaj sistemi, akıllı damlama sulama sistemi yer aldı.

Gençlik Merkezi’nde düzenlenen Deneyap Teknoloji Atölyesi Proje Şenliğine Sinop Vali Yardımcıları Abdullah Şahin ve Ali Osman Bulat, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Cebeci, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Harun Köksalan, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

Öğrencilerin projelerini inceleyen Vali Yardımcıları, projeleriyle sunum yapan tüm öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

E- spor 25 Aralık Kurtuluş Günü etkinlikleri başlıyor