a

Seferler başlıyor! O ülkenin gözü Alanya’da…

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Birinci ziyaretini ALTAV ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e yapan Andreassen, kentte yine düzenlenen kurallar ve pratikler hakkında haberler aldı. Yapılan görüşmeye Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, Anex Tour Side Alanya Kontrat Yöneticisi ve ALTAV Idare Heyeti Üyesi Hüseyin Cihanoğlu eşlik etti. Kent esnafı ve plajda bulunan vatandaşlarla da görüşen Andreassen, Alanya Teleferik ve konaklama tesislerinde alınan önlemleri yakından inceledi.

ALANYA’YI TERCİH EDİYORLAR

Norveç’in prestijli yayın organı Aftenposten muhabiri Andreassen’in Alanya’ya gelerek kentte yapılan çalışmaları incelemesinin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Yücel, “Ülke ve Alanya olarak alınan Covid-19 önlemleri dünya ortalamasının üzerinde muvaffakiyet gösteriyor. Bu da yabancı basının ilgisini çekiyor. Norveç pazarı kentimiz için de çok önemli. Alanya’da yaşayan Norveçliler üzerinde 5 bin 800 tapu kaydı bulunuyor. Döviz girdisi anlamında ülke ekonomimizin önemli ölçüde cari açığını kapatan turizm kolu ve kentimiz için Norveç çok önemli bir pazar” dedi. Norveç’ten Antalya Havalimanı’na yapılacak seferlerin 10 Temmuz itibariyle haftada 2 defa olacağı haberini veren Andreassen de ülkelerine dönen Norveçliler için 2 hafta karantina uygulandığını söyleyerek olağanlaşma sürecinin hızlanarak karantina mühletinin de en yakın zamanda kalkacağına inandığını lisana getirdi.

https://www.hurriyet.com.tr/video/turist-gibi-geldi-turkiyeyi-yazdi-41549552

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

M3 para arzı arttı