a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Putin: Ukrayna’daki askeri operasyonumuz başarıya ulaşana dek sürecek

Putin: Ukrayna’daki askeri operasyonumuz başarıya ulaşana dek sürecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, savaşın 48. gününde dikkat çeken

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, savaşın 48. gününde dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Dünyanın geri kalanından izole olma gibi bir planlarının bulunmadığına vurgu yapan Putin, “Ukrayna’da askeri operasyon düzenleyerek Rusya’yı koruyoruz, başka seçeneğimiz yoktu. Operasyonumuz başarıya ulaşana dek sürecek, durmayacağız” ifadesini kullandı.

Rusya‘nın Ukrayna’ya yönelik işgalinde 48 gün geride kaldı. Ukrayna’nın başkenti Kiev’in işgalinden hedeflenen amaçlara ulaşamayan Rus ordusu rotasını ülkenin doğusuna çevirirken, müzakere masalarından somut sonuçlar elde edilememesi sonrasında saldırılarını da günden güne artırıyor.

“OPERASYONLARI RUSYA’YI KORUMAK İÇİN YAPIYORUZ”

Bugün savaşın gidişatına ilişkin yeni bir açıklama yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’daki askeri operasyonların ülkelerini korumak için düzenlendiğini ve başka seçeneklerinin olmadığını kaydetti.

“DÜNYADAN İZOLE OLMAK GİBİ BİR PLANIMIZ YOK”

Dünyanın geri kalanından izole olma gibi bir planlarının bulunmadığına vurgu yapan Rus lideri Putin, “Ukrayna’daki operasyonumuz başarıya ulaşana dek sürecek, durmayacağız” ifadesini kullandı.

KAYNAK HABERLER

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

ABD’li film yıldızı Will Smith’e şok