a
reklam bursa seo hizmetleri

Panseksüel Nedir? Nasıl Bir Yönelimdir?

Panseksüel, en kısa tanımı ile bireyin hoşlanma, âşık olma gibi duyguların sadece tek bir cinsiyete değil her cinsiyete karşı hissedilmesidir. Kısacası bazı duyguları yaşarken cinsiyet göz ardı etmek de diyebiliriz. Böylece panseksüel nedir? Gibi bir soyu sizlere açıkladık. Sizlerin aklında küçük de olsa bir fikir oluşturduk diyebiliriz. İşte ayrıntılar;

panseksuel
panseksuel

Panseksüellik Nasıl Bir Şey?

Panseksüel bireyler, cinsel anlamda erkek ve ya kadın olarak tanımlanan kişilere ilgi duymanın yanında; interseks, eşcinsel, adrojen, üçüncü cinsiyet, transseksüel ya da diğer birçok cinsel ve toplumsal kimliği belirleyen kişilere dahi ilgi duyabilirler. Kendini panseksüel olarak tanımlayan bireyler, cinsiyet ikilemine girip girmediklerine bakmaksızın çeşitli cinsiyet kimliklerine ilgi duyarlar.

Panseksüellik, LGBT ‘den biraz daha farklıdır ve biseksüellik ile ilgisi yoktur. Özellikle biseksüellik ile ( kadınlardan veya erkeklerden hoşlantı duyarlar) ile karıştırılır. Panseksüeller için cinsiyet durumunun hiçbir önemi yoktur. Trans bireyler, interseks bireylere dahi bir duygussal bağ kurulabilir.

panseksuel nedir
panseksuel nedir

Panseksüellik Kriterleri Neler?

Evet, şimdiye kadar panseksüel ne demek? Bunları konuştuk. Kişiden kişiye çok değişkenlik gösteren kriterleri olsa da gelin şimdi bazı kriterleri neler onları birlikte inceleyelim.

  • Bu görüşe sahip bazı bireyler sadece sarı saçlı insanlara ilgi duyarlar,
  • Bazıları nazik ve yumuşak kalbe ilgi gösterir,
  • Zekânın önemli olduğunu düşünen panseksüel bireyler vardır,
  • Hatta makine mühendislerine ilgi duyanlar,
  • Bireyin yanağında bulunan bene ilgi duyanlar…

Kişiden kişiye göre değişen birçok kriter vardır. Kişiden kişiye göre farklı yönelimler olabilir. Hatta eşya ve hayvanlara yöneliminin olduğunu zanneden bireyler dahi bulunmaktadır bunu duymuş muydunuz?

Son olarak; Panseksüel Onur Bayrağı adı altında bir bayrak vardır. Topluluğun varlığı, görünürlüğü ve bilinirliğini arttırmak adına ve biseksüellikten farklılığı ortaya koymak adına yapılmıştır.

panseksuel bayragi
panseksuel bayragi

Panseksüel Bayrağı Nasıldır?

Panseksüel bayrağı, bu görüşe sahip bireyleri temsil eden bayraktır. Dünya üzerinde yapılan eşcinsel eylemler de sıkça görülen bayrak şudur; Peki, son olarak ne kadar panseksüel birey var? Yapılan araştırmalara göre dünyada %1 oranında panseksüel birey vardır.

Anahtar kelimeler; Biseksüellik nedir, Aseksüel ne demek, Omniseksüel nedir, Panseksüel ne DEMEK Anlamı, Panseksüel nedir, Açık panseksüel nedir, Poliseksüellik, Panseksüel Testi, panseksüel, panseksüel ne demek, panseksüel nedir, panseksüel nedir ne demek, panseksüel bayrağı, panseksüel biseksüel farkı, panseksüel ne, panseksüel ve biseksüel arasındaki fark nedir, panseksüel nedir kısaca, panseksüel miyim, panseksüelim, panseksüel ve biseksüel farkı, panseksüel ve biseksüel,

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

Ordu’da 3 gündür haber alınamayan şahıs bulundu

HIZLI YORUM YAP