fbpx
a
reklam
  • Haberyum
  • Spor
  • Oynama Becerinizi Artırmak İçin Futbol Tavsiyesi

Oynama Becerinizi Artırmak İçin Futbol Tavsiyesi

Futbol, ​​oynayanlar ve oyuncular için popüler bir spordur. Aşağıdaki bilgileri saha dışında veya sahada kullanın, futbol izleyin veya başkalarına koçluk yardımı sağlayın.

Takım arkadaşlarınızı her zaman futbolun bir takım oyunu olduğunu unutmayın. Desteğe ihtiyacı olan üyeler var ve kazanmak için tek bir birim olarak çalışmanız gerekiyor. Topu eline alıp büyük bir “futbol yıldızı” gibi davranmayın.Takımınızı desteklemeye ve karşı takımı yenmeye odaklanmalısınız.

Her zaman takım arkadaşlarınızdaki diğer oyuncuları dinleyin. Onların girdileri, takımınızın oyununu en üst düzeye çıkarmak için size fikir verebilir.

Antrenman tatbikatları ile çevikliğimizi artırabilirsiniz. Futbolcuların orada daha çevik sporcular arasında olması gerekiyor. Her zaman zor yakalamalar yapabilmeli ve bu mücadelelerden kaçınabilmelidirler. Bu yeteneği artırmak için yapabileceğiniz her şey, sahadayken size yardımcı olabilir, buna ip atlamak ve lastik koşu matkabı yapmak da dahildir.

Çeviklik, harika bir futbolcuysanız sahip olmanız gereken en önemli şeylerden biridir. Futbol, ​​hızlı refleksler ve hızlı düşünme yeteneği gerektirir. Bahsedilen egzersizler reflekslerinizi artırmanıza ve hızlı düşünme yeteneğinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Kickers, elli yarda veya daha fazla sahada gol atmayı hedeflemelidir. Ağırlık kaldırma egzersizleri ile kas gücünüzü geliştirin. Esneklik, sahada uzun vuruşlarda da yardımcı olacaktır. Kaslarınızı esnek tutmak için gün boyunca çeşitli zamanlarda gerin.

Mekik koşuları, dayanıklılığı artırmanıza ve aniden durma yeteneğinizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Kale çizgisinden başlayın ve ardından 10 yard çizgisine koşun ve çizgiye parmak uçlarınızla dokunun. Ardından, kale çizgisine geri dönmeniz ve tekrar dokunmanız gerekir. Bunu her gün maksimum fiziksel kapasitenize kadar yapın ve ardından nasıl geliştiğinizi görün.

Suçlar için birincil amaç touchdown yapmaktır. Bir takım, bir takımın puanına altı puan kazanır.

İyi geçiş yolları benimsemek için çok çalışın. Alıcılar normalde düz bir alanda çalışmazlar. Eğimli ve geçiş rotalarını içeren çeşitli koşu türlerini kullanırlar. Eğimli rotalar, topa ulaşmak için çapraz bir çizgi kullanmayı içerir. Bu geçiş yollarının her ikisi de normalde topu sahanın ortasından geçirmeye çalışmaktan daha iyi çalışır.

Sıra dışı adil yakalama vuruşunu kullanarak bir skor yapmayı deneyin. Eğer puntu yakalarsanız, topun sahaya çıktığı yerden serbest vuruş yaparak bir saha golü denemeyi seçebilirler. Tutucu, topu vurucudan alır. Üç puan saydığı için normal bir saha golü gibidir. Düşüşte zaman kaybı yok.

Herhangi bir oyun veya uygulama yapmadan önce ısındığınızdan emin olun. Bir yaralanma, istediğinizden çok daha uzun süre kenarda kalmanıza neden olabilir.

Omuz pedleri koruyucu donanımın önemli bir parçasıdır. Sahaya çıkmadan hemen önce doğru şekilde oturmasını kontrol edin. Kötü durumda kalmalıdırlar. Oyun sırasında kırılmalarına ve daha fazla yaralanmanıza neden olacak şekilde darbe almanıza gerek yoktur.

Tüm hayatını güvenle yaşa. Güven, herhangi bir sporda çok ileri gider, ancak özellikle futbol oyununda güçlüdür. Aynı zamanda rakiplerinizin şüphe duymasını da gösterir. Bu, oyun zamanında büyük bir psikolojik yüktür.

Takımınızdaki ve muhalefetteki çoğu kişinin oyunu oynayacak vücuda sahip olması muhtemeldir, ancak yalnızca iyi becerilere sahip oyuncular ilerleyecektir.

Oynadığınızdan emin olun. Sevmiyorsanız spor yapmayın. Bu, futbol hakkında daha tutkulu olmanıza yardımcı olacaktır.

Zihniniz size oyunu oynamanızı söylüyor. Psikoloji, futbolda büyük bir faktör oynar. Zihinsel hazırlık ve dayanıklılık, sizi futbolculardan başarıya ve maksimum performansa götürür.

Müdahale ederken daima başınızı yukarıda tutun. Kaskınızın tepesi ile asla başka bir oyuncuyla karşılaşmak istemezsiniz. Kuralları çiğner ve ciddi yaralanmalara neden olabilir.

Kolunuzu düzgün bir şekilde nasıl sertleştireceğinizi öğrenmek, her oyunda beş yarda almanıza yardımcı olabilir.

Herhangi bir şekilde koçunuzun koçunun iyi tarafında olun. Geç kalmayın ve sonra şaşırmış gibi davranın çünkü insanlar üzgün. Antrenörünüz gösterdiğiniz çabayı zamanla fark edecektir.

Futbolun önünü parmaklarınızla veya parmaklarınızla kapatın. Önkolunuzu topun dış paneline doğru bastırın. Topun içi karnınıza sıkıca bastırılmalıdır.

Bu, zayıf noktaları bulmanıza yardımcı olur ve ekibinizin avantajına kullanılabilir. Bir alıcıysanız ve zayıf bir nokta bulursanız, savunmanın size bıraktığı deliklere koşmaya çalışın.

Maç günü stresinizi atmanıza yardımcı olacak teknikleri öğrenin. Çok stresliyseniz, takımınızın sahadaki başarısına çok fazla katkı sağlayamazsınız. Dikkatiniz çok dağılırsa oyuna odaklanamazsınız. Size yardımcı olacak görselleştirme yöntemlerini ve derin nefes alma tekniklerini öğrenin.

Engelleme, bir futbolcunun hücum planıdır. Uygun blokaj üç noktalı duruşlarda başlar. Vücudunuz, omuzlarınız ayaklarınız kadar geniş olmayacak şekilde alçakta kalmalıdır. Sesi duyduğunuzda, savunma oyuncusunun dengesini bozmak için hareket ederken kollarınızı kaldırın. Savunmacıyı dengesini bozmamak için ileri doğru itin.

Oyun kurucuların çeşitli hedeflerle pratik yapması gerekir. Bir ağaca bağlı bir lastik iyi bir hedef olabilir. Hedefi oyun kurucunun göğüs hizasında olacak şekilde asın. Bu, alıcıya atış alıştırması yapmanıza yardımcı olacaktır.

Bu, sahada daha az zaman harcayacağınız ve gelişmek için yeterince pratik yapılmayacağınız anlamına gelir. Oyununuzu gerçekten daha iyi hale getirmek için boş zamanınızda pratik yapın.

Futbol birçok kişi tarafından sevilir. Bu makale futbol bilginizi artırmalı ve oyun sevginizi artıracaktır. Futboldan daha da fazla zevk almanıza yardımcı olması için yukarıdaki önerileri kullanın ve bu, televizyonunuzda oynayanlara mümkün olduğunca yüksek sesle oynayan, tezahürat yapan veya bağıran kişiler için geçerlidir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Ağrı’da “Avrupa Spor Haftası” çeşitli etkinliklerle kutlandı

HIZLI YORUM YAP