DOLAR

32,6460$% -0.11

EURO

35,4037% -0.15

GRAM ALTIN

2.511,04%0,02

ÇEYREK ALTIN

4.049,00%1,37

TAM ALTIN

16.220,00%1,37

BİST100

10.851,78%-0,19

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
  • Haberyum
  • Sağlık
  • Nefes darlığı ile gitti, 13 santim tiroid bezi olduğu ortaya çıktı

Nefes darlığı ile gitti, 13 santim tiroid bezi olduğu ortaya çıktı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Gaziantep’te nefes darlığı şikayeti ile Özel ANKA Hastanesine başvuran 69 yaşındaki Metin Kayar’ın, 13 santimetre çapında dışarıdan muhakkak olan tiroid bezi başarılı bir operasyonla alındı.

Gaziantep’te yaşayan 69 yaşındaki Metin Kayar, uzun müddettir nefes darlığı şikayeti yaşıyordu. Farklı sağlık kuruluşlarına başvurmasına karşın kederine derman bulamayan Kayar, son deva olarak Gaziantep Özel ANKA Hastanesine başvurdu. Metabolik Cerrahi, Gastroenteroloji Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Ali Yağcı tarafından muayene edilen Kayar’ın, yapılan tahlilleri ve ultrason tetkiki sonucunda olağanda 2 santimetre olması gereken tiroid bezinin 13 santimetre olduğu tespit edildi. Bunun üzerine hastanın ameliyat edilmesine karar verildi. Doç. Dr. Yağcı tarafından Metin Kayar’ın, 13 santimetre çapında dışarıdan aşikâr olan tiroid bezi cerrahi müdahale ile sağlıklı bir şekilde alındı.

Erken teşhisin önemine dikkat çeken Doç. Dr. Yağcı, “Hastamız bize nefes darlığı şikayeti ile başvurdu. Tiroid bezinin olağanda 2 santimetre olması gerekir, lakin hastamızda 13 santimetre idi. Kalbine, nefes borusuna ve tükürük bezlerine baskı yapmaktaydı. Biz de riskli olmasına karşın başarılı bir cerrahi operasyon gerçekleştirdik. Şu anda hastamız pek düzgün, sıhhatine kavuştu. Rastgele bir kasvetimiz yok. Tiroid bezinin olağandışı büyümesi ya da içeride nodüllerin oluşumuna bağlı daha sonra tiroid kanserlerine kadar giden bir süreç oluşturuyor. Bu cins durumlarda erken teşhis çok önemlidir” dedi.

Başarılı geçen operasyonun akabinde sıhhatine kavuşan Metin Kayar ise “Nefes almakta külfet yaşıyordum. Kalbimde de baskı hissediyordum. Birçok hastaneye başvurmama karşın kederime deva bulamadım. Son deva olarak geldiğim ANKA Hastanesinde şifa buldum. Hekimime ve hastane çalışanlarına yakın ilgisinden dolayı teşekkür ederim” sözlerini kullandı.

Babasının uzun müddettir nefes almakta dert yaşadığını tabir eden Kayar’ın oğlu Mehmet Kayar, “Babamı farklı sağlık kuruluşlarına götürdük, epeyce riskli bir operasyon olacağı için olumsuz görüşler aldık. Tanıdıklarımızın tavsiyesi üzerine ANKA Hastanesi’ne başvurduk. Değerli tabibimiz Mehmet Ali Yağcı ile görüştük. Tabibimiz bizi sakinleştirdi. Samimi olması ve konuşmaları bizi rahatlattı. Yapılan muayene ve tetkiklerden sonra ameliyat için uygun olduğu belirlenen babam Doç. Dr. Mehmet Ali Yağcı tarafından gerçekleştirilen operasyon sonrası sıhhatine kavuştu. Hastane çalışanı ve yönetiminin anlayışlı yaklaşımından dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Güneş ışınları deri kanserine neden olabilir