a

Muğla EAH’ta HIV/AIDS farkındalık günü

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

1 Aralık Dünya HIV/AIDS farkındalık günü çerçevesinde Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi girişinde Enfeksiyon Hastalıkları kliniği hekimleri tarafından farkındalık oluşturmak için bilgilendirme standı kuruldu

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen etkinlikler ile farkındalık oluşturarak, HIV ile yaşayanlara destek olmak ve HIV-ilişkili hastalıkların erken teşhisi ile ‘Test Yapın ve Bir Sonraki Adıma Geçin’ teması çerçevesinde bilgilendirme yapılarak yeni tanı alan ve enfeksiyon hastalıkları polikliniğine başvuran her hastaya danışmanlık ve tedavi hizmeti sunulan viral enfeksiyon polikliniğinin de bilgilendirmesi yapıldı.

Viral enfeksiyon polikliniğinde Hepatit B, Hepatit C, CMV, EBV, HIV ve bulaşıcı hastalıklar için tedavi, tanı, bilgilendirme ve takip hizmeti veriyor. Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı ve Muğla Eeğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Turhan Togan’ın öncülüğünde hastanede yeni hizmete açılan viral enfeksiyon polikliniğinde multidisipliner yaklaşım ile hastalar tıbbi tedavi ve takip süreçleri izlendiği açıklandı.

Etkinlik sonrası Başhekimlik toplantı salonunda sağlık profesyonellerine yönelik eğitim sunumu gerçekleştirildi. Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Hatice Selda Kaya, Endokrinoloji ve Metabolizma Uzmanı Prof. Dr. Gülhan Akbaba, Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Aslan Yürekli, Kardiyoloji uzmanı Doç. Dr. Bülent Özlek ile Enfeksiyon Hastalıkları kliniği Başasistanı Araştırma Görevlisi Dr. Veysel Akca tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

Muğla EAH Başhekimi Prof. Dr. Turhan Togan, “1 Aralık Dünya AİDS Farkındalık Günü etkinliğini düzenleyen Enfeksiyon Hastalıkları kliniği asistanlarına ve değerli meslektaşlarım hekim arkadaşlarıma çalışmalara verdikleri destek için teşekkür ederim” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Doç. Dr. Remzi Yiğiter: “Unutkanlık önemsenmesi gereken bir durumdur”